Sony, PlayStation 10 Dahil Bir Çok Marka Hakkı Satın Aldı!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Sony, PlayStation 10 Dahil Bir Çok Marka Hakkı Satın Aldı!

Sony Interactive Entertainment, bir takım önemli terimleri Japonya Patent Ofisine kaydettirmekle meşgul. Kullanıcılar PS5 sürümünü beklerken, şirket PlayStation 10 ile çok daha ileriye odaklanmış görünüyor.

Sony‘nin patent başvurularında bulunduğu ticari markalar, beklenen Playstation 5 modelinin dışında, PS6, PS7, PS8, PS9 ve PS10 sürüm modelleriyle ilgili. Bu sayede Sony, PlayStation‘lara yönelik geçmiş sürüm programlarını takiben 2050 yılına kadar gelebilecek olan, 10 numaraya kadar tüm marka terimlerini güvence altına alıyor.

PS4
PS4

Şirketler, genellikle isimleri hiç kullanmasalar bile, mevcut ürünlerini ve gelecek model fikirleri ile ilgili sayısız terimleri, olası yasal sorunlardan ( ticari marka trollerinden kaynaklananlar gibi ) kaçınmak için bu tür stratejileri kullanırlar. Sony‘de, sevilen PlayStation franchise‘ı ile ilgili gelecekte karşılaşabilecek sorunları göze alarak, PlayStation 10 ‘a kadar tüm marka terimlerini bünyesine katmış görünüyor.

Yeni PlayStation konsolları altı veya yedi yıl arayla piyasaya sürülüyor. Bu nedenle PS10 için en az yirmi yıl olduğu düşünülüyor. Tabii ki henüz bu isimlerle ilişkilendirilebilecek tasarım veya donanım özellikleri bulunmuyor. Ancak Sony‘nin bu hamlesiyle beraber, muhtemel PlayStation nesillerini tam olarak görmemiz mümkün oldu.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir