Red Bull Player One Finalinde Şampiyon Belli Oldu!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Red Bull Player One Finalinde Şampiyon Belli Oldu!

Amatör esporculara; profesyonel arena ve espor deneyimi yaşatan tek etkinlik Red Bull Player One’da 16 düellocu Türkiye’nin en iyisi olmak için mücadele etti. Riot Games Espor Sahnesi’nde ilk maç sonunda kaybeden olmasına rağmen rakiplerini bir bir geçen Helioses, Red Bull Player One 2019’da final şampiyonu oldu. Helioses, ülkemizi Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde düzenlenecek finalde temsil edecek.

Türkiye’nin en iyi amatör düellocularının yarıştığı Redbull Player One‘da ‘Teke Tek’ League of Legends turnuvası 2019 şampiyonunu buldu. Omen by HP sponsorluğunda Riot Games Espor Sahnesi’nde düzenlenen etkinliğin mücadelelerini 1000’e yakın seyirci arenada, binlerce kişi de Twitch üzerinden takip etti.

redbullplayerone

Red Bull Player One 2019’da İnanılmaz Final!

Türkiye Finali, dikkat çekici bir hikayeyle sahnede son buldu. İlk maçı kaybeden ve yenilgi tarafına düşen Can “Helioses” Bozacı, rakiplerini bir bir yenerek finale çıktı. Finalde ise, tek mağlup olduğu rakibi Retyx ile tekrar karşı karşıya geldi. Kaybedenler tarafından gelmesine ve düelloya 1-0 yenik başlamasına rağmen Helioses, üst üste eşleştiği 3 maçta da galip geldi ve şampiyon olmayı başardı.

Başarılı düellocu, kaybedenler yarı finali öncesinde “Herkes ile ilgili notlar alıyorum ve teknik oynamaya çalışıyorum.” demişti.

helioses

Can “Helioses” Bozacı, Maçtan Sonra Neler Söyledi?

Çok mutluyum. Şu an her duyguyu aynı anda yaşıyorum. İlk maçı kaybetmek moralimi bozmuştu, finale çıkabileceğimi ummuyordum ama iyi oynadım ve başardım.” açıklamasını yaptı.

Helioses, büyük başarısının ardından Türkiye’yi Dünya Finali’nde de temsil etme hakkı kazandı. Helioses, Brezilya’nın Sao Paula şehrinde “Dünya Şampiyonu” olmak için mücadele edecek.

lol

Dünya Şampiyonluğuna giden yolda, Türkiye’nin şampiyonu, profesyonel espor koçundan ‘Teke Tek’ yarışmanın püf noktalarını öğrenebileceği özel bir eğitim alacak. Şampiyon, profesyonel esporcu deneyimi yaşayacağı bu eşsiz süreçte, ülkemizi de en iyi şekilde temsil etmeye çalışacak.

Diğer haberlerimize daha hızlı ulaşmak için bizi buradan takip edebilirsiniz.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir