PlayStation 5 İçin Yeni Özellikleri Sızdırıldı!
  1. Anasayfa
  2. Donanım

PlayStation 5 İçin Yeni Özellikleri Sızdırıldı!

PlayStation 5

2020 yılının sonbahar aylarında tanıtılması beklenen Sony PlayStation 5 ile ilgili son sızıntı GitHub kaynaklı oldu, merakla beklenen oyun konsolunun etkileyici özellikleri gün yüzüne çıktı.

2013 yılından bu yana hayatımızda olan ve bu süre zarfında inanılmaz bir satış başarısı elde eden PlayStation 4, yerini yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’e bırakmak için hazırlanıyor. Son sızıntılar resmiyet kazanamadı, lakin son sızıntı netlik kazanmış durumda.

Devam eden projelerin dahili test verilerini depoladığı GitHub merkezli yeni bir sızıntı dalgası, PlayStation 5’in teknik özelliklerini gün yüzüne çıkardı. Buna göre, yeni nesil oyun konsolu, sekiz çekirdekli Zen 2 Mimarisi ve 2.000MHz 36 özel Navi hesaplama birimine sahip GPU içeren bir işlemciye sahip olacak. Cihazda ayrıca, PS4 Pro’nun iki katı hızında GDDR6 bellek de bizlerle buluşacak.

playstation 5

Github kaynaklı sızıntıya göre PlayStation 5 özellikleri arasında;

PS5’in saniyede 9.2 teraflop yapabildiği sızıntıda yer aldı. Oysa ki, Xbox Series X’te bu rakamın 12.2 olduğu bildirilmişti. Eğer söz konusu teknik özellikler doğru çıkarsa, Microsoft’un oyun konsolu PS5’e kıyasla bir tık daha güçlü olabilir. Şimdiye kadar karşımıza çıkan raporlarda, Xbox Series X’in hardcore oyuncuları hedef alacağı ve premium bir fiyat noktasına sahip olacağı belliydi. Buna ek olarak, Xbox Series X’in daha az güçlü bir başka varyantının da satışa sunulması bekleniyor.

Beklemekten başka seçenek görünmüyor. Bazı özellikler netlik kazansa da çoğu özellik Sony tarafından onaylanmadı. Sony açıklamalarına göre 2020 sonbaharında PlayStation 5 sevenleriyle buluşacak.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz !

Merhaba Ben Tolgahan, 20 Yaşında Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) öğrencisiyim. Sanat,Spor ve Teknoloji alanları oldukça ilgimi çekmekte. Önce ki iş tecrübelerimde organizasyon firmalarında çalışma fırsatı bularak çeşitli defileler ve sergilerde yer alma fırsatı buldum. Artık Tech Dergisi ile sizde bu fırsatı bulacaksınız.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir