NFT Nasıl Olur?
  1. Anasayfa
  2. Blockchain

NFT Nasıl Olur?

Nft Nedir?

NFT yani Non Fungible Token değiştirilemeyen jeton anlamına gelmektedir. Dijital ortamda oluşturulan sanat eserleri aynı kripto para mantığıyla belirlenen bir kod zinciriyle satışa sunuluyor. Ayrıca bu kod sayesinde diğer sanal ortamdaki veriler gibi rahat rahat kopyalanamıyor yani ortada tek bir alıcısı olan tek bir sanat eseri oluyor. Peki bu NFT nasıl oluşturuluyor.

NFT Nasıl Olur?

Nft nasıl oluşturulur?

Oluşturduğunuz sanal sanat eserlerini yayınlayabileceğiniz bir çok farklı uygulama mevcut fakat biz size en popülerlerden olan iki siteden bahsedeceğiz. İlk olarak ihtiyacınız olanlar bir adet kripto para hesap cüzdanı ve eserlerinizi yayınlayacağınız siteden profil oluşturmanı gerekiyor.

NFT Nasıl Olur?

Önce satışlardan elde ettiğimiz gelirlerin yatabileceği bir hesap cüzdanı olan MetaMask’in internet sitesine girip uygulamasını yüklüyor ve talimatlara uyarak bir adet hesap cüzdanı oluşturuyoruz. Daha sonra eserlerimizi yayınlayacağımız platform olan OpenSea’nin internet sitesine giriş yapıyor ve uygulamasını indirip üye oluyoruz. Üye olduktan sonra MetaMask’ten oluşturduğumuz hesap cüzdanını gelirlerimizin yatması için OpenSea hesabımıza bağlıyoruz.

Ve artık eserlerini yayınlamaya hazırsınız.Bu arada eserlerinizi koleksiyon ekle kısmından ekleyebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir