Firefox 3 Yeni Android Eklentisi ile Hayatınızı Kolaylaştıracak!
  1. Anasayfa
  2. Mobil
Trendlerdeki Yazı

Firefox 3 Yeni Android Eklentisi ile Hayatınızı Kolaylaştıracak!

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri İnternet tarayıcısı denilince aklımıza ilk olarak gelen ve Küresel olarak en çok kullanılan tarayıcıların arasında yer alan Firefox gün geçtikçe kullanıcıları için hayat kolaylaştıracak araçlar ve projeleri ile ilklere imza atmaya devam ediyor. Mozilla geçtiğimiz hafta açık kaynak beta sürüm olarak tanıtımını yaptığı 3 Android eklentisini özgün kullanıma sunduğunu duyurdu. Şimdi sizlerle bu eklentilere bir göz atalım ve kullanım amaçlarını inceleyelim.

Çevrimiçi takvimlerimizi yönetmekten yeni okuduğumuz bir makaleyi arkadaşlarımızla paylaşmaya kadar her şey için mobil cihazlarımıza güvenmeye başladık. Peki mobil cihazlarımızı kullanırken bunu nasıl kolaylaştırabiliriz? Bugün, yardımcı olması için Firefox Android’e yeni uzantılar ekliyor ve sürekli geliştirmeye devam ediyor. Bir hesaba kaydolmak için bir e-posta adresi vermek, bir arkadaşınızla bir URL paylaşmak veya bir makaleyi dinlemek olsun, daha iyi bir çevrimiçi deneyim için en son uzantıları Firefox’da bulabilirsiniz.

Firefox 3 Yeni Android Eklentisi ile Hayatınızı Kolaylaştıracak!

E-Posta Adresinizi Firefox Relay ile Koruyun.

İndirim karşılığında e-posta adresinizi vermek, ödenmesi gereken küçük bir bedel gibi görünebilir. Ancak, üçüncü taraf şirketlerin yakın zamanda gelen kutunuzu istenmeyen pazarlama e-postalarıyla bombalamaya başlaması ihtimalide çok yüksektir. Firefox Relay’e girin ve artık Firefox Android’de bir uzantı olarak sunulan Firefox Relay ile kimliğinizi korumaya yardımcı olmak için gerçek e-posta adresinizi gizlemesini sağlayın.

Firefox 3 Yeni Android Eklentisi ile Hayatınızı Kolaylaştıracak!

ClearURL ile Paylaşmak İçin Basit ve Temiz URL’ler Elinizin Altında.

Herkes günlük hayatında çevrimiçi bir haber bülteni veya ürünle karşılaşır ve bunu bir arkadaşıyla paylaşmak isteye bilir. Ardından, gidip URL’yi kopyaladığınızda, göndermek için utanç verici bir şekilde çok uzun olduğunu, rastgele harflere ve simgelere sahip olduğunu fark ederseniz bu durumda ClearURL size yardımcı olabilir. Bunun nesi var? Demeyin çünkü siteler, birkaç nedenden dolayı URL’lerde izleme öğeleri içerir, ancak sonuç olarak, bunlar sizi izlemek için kullanılır. ClearURL’ler, izleme öğelerini bağlantılardan kaldırır, böylece basit ve temiz bir URL’niz olur. Uzantıyı indirin ve paylaşın böylece daha çok kişi ve temiz bir bağlantı paylaşım ağı oluşturalım.

Firefox 3 Yeni Android Eklentisi ile Hayatınızı Kolaylaştıracak!

ReadAloud ile Gözlerinizi Dinlendirin.

Uzun bir günün sonu ve yapmak isteyeceğiniz son şey başka bir ekrana bakmak değildir. Ama yine de günün haberlerini duymak veya arkadaşınızın size gönderdiği makaleyi okumak istiyorsanız ReadAloud Firefox eklentisiyle tanışın. ReadAloud, web sayfası metnini sese dönüştürmek için metinden konuşmaya teknolojisini kullanır. Haber siteleri, bloglar, hayran kurguları, yayınlar, ders kitapları, okul ve sınıf web siteleri, çevrimiçi üniversiteler ve ders materyalleri dahil olmak üzere çeşitli web sitelerinde çalışır. ReadAloud ayrıca size erkek veya kadın sesi arasında seçim yapma veya okuma hızını ayarlama seçeneği sunar. Şimdi devam edin, o yorgun gözleri kapatın ve sadece okumak istediğiniz makaleyi dinleyin.

Firefox 3 Yeni Android Eklentisi ile Hayatınızı Kolaylaştıracak!

Bunlar, mobil tarama deneyiminizi geliştirmeye yardımcı olmak için önerilen Firefox Android uzantılarımızdan yalnızca birkaçıdır. Öne çıkan Firefox uzantıları, topluluk isteklerini sıraladığı ve bir dizi inceleme ve performans değerlendirmelerini içeren çalışmaların yapıldığı bir süreçten geçer. Firefox İnterneti bizim için daha iyi bir yer haline getirmek isteyen bir ekibe sahiptir. İnternetin sunduklarından keyif almanın daha fazla yolunu bulmak istiyorsanız, Mozilla teknoloji yarışması ile çevrimiçi alışkanlıklarınızı ve rutinlerinizi yenilemeyi deneyip Mozilla için Firefox’a katkı sunabilirsiniz.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın güncel kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Yükselen SUV satışları iklim hedeflerine ulaşmayı zorlaştırıyor

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir