Yeni Güvenlik Robotu Knightscope K5 New York Metrosunu Koruyacak!
 1. Anasayfa
 2. Savunma

Yeni Güvenlik Robotu Knightscope K5 New York Metrosunu Koruyacak!

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri gün geçtikçe otonom araçlar gibi Robot ve Robotik araçlarında sayısı hızla artıyor ve Knightscope K5’de bunlardan birisi.

New York Polis Departmanı (NYPD) Times Square metro istasyonunda devriye atmak üzere yüksek teknolojiyle suçla mücadele çabalarının son örneği olan bir güvenlik robotunu tanıttı. Robot, pilot programın bir parçası olarak, önümüzdeki iki ay boyunca metro istasyonunda dolaşacak.

Yeni Güvenlik Robotu Knightscope K5 New York Metrosunu Koruyacak!

Knightscope K5, herhangi bir insan müdahalesi olmadan kendini otonom olarak şarj etme de dahil olmak üzere, 7/24 kendi başına çalışarak dış mekanda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sahadaki 2,0 milyon saatten fazla deneyim programının büyük bir kısmına katkıda bulunmuştur. K5, Kuzeydoğu’nun kışları ve Güney’in yazları boyunca geniş, dış mekan alanlarının güvenliğini sağlamak için çok uygundur.

Tamamen entegre Knightscope Güvenlik Operasyon Merkezi kullanıcı arayüzünü kullanarak, Times Square metrosunun güvenliğinde hem ekstra kulak, hem göz hemde ses kaydı sağlayabilen Robot, artık New York Polis Departmanı (NYPD)’ye güç verecek ve metroyu ziyaret eden kişileri daha iyi güvence altına alma gücü sağlayacak, gelişmiş donanım ile birlikte fiziksel caydırıcılık da sağlaması bekleniyor, İstatistiksel verilere göre Polis yetkilileri şimdiden metrolardaki büyük suçların yüzde 4,5 oranında azaldığını söyledi.

Yeni Güvenlik Robotu Knightscope K5 New York Metrosunu Koruyacak!

Yeni teknolojinin kullanıma sunulması, şehrin metro istasyonlarının pandemik bir çöküşün ardından yeniden canlandığı dönemde gerçekleşti. New York City Transit’in başkanı Richard A. Davey; Salı’dan Perşembe’ye kadar her gün 4 milyon yolcunun metroyu kullandığını, bunun da büyük ihtimalle bu haftayı son üç yılın en yüksek yolcu sayısı haftası haline getirdiğini söyledi.

Teknoloji Aracılığıyla Güvenlik Ortamı Sağlama Deneyimlenecek.

Otonom Tespit Özellikleri.

 1. HD kalitesinde 360 derece, göz hizasında video akışı ve kaydı.
 2. Belirli kısıtlı saatlerde kişilerin tespiti ve Termal anormallik tespiti.
 3. Otomatik sinyal algılama onaylanan, reddedilen ve bilinmeyen MAC adresleri için izleme listesi.
 4. Plaka Tanıma onaylanan ve reddedilen araçlar için park monitörü ve izleme listesi.

Hava Koşullarına Dayanıklı.

 1. Açık havada 7/24/365 çalışır.
 2. Sağlam, otomotiv sınıfı tasarım.
 3. Olumsuz koşullarda izlemeye devam ediyoruz.

Rampa Erişimli.

 1. Otoparklarda ve yapılarda başarıyla devriye geziyor.
 2. Birden fazla seviyede gezinir.
 3. Eğimli yüzeyler kullanılarak kapsama alanı genişletilir.
Yeni Güvenlik Robotu Knightscope K5 New York Metrosunu Koruyacak!

Kaliforniya merkezli üreticisi Knightscope, onu “tamamen özerk bir dış mekan güvenlik robotu” olarak tanımlamaktadır. Şu anda hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, havalimanlarında, depolarda kullanılıyor ve yakında şehrin en yoğun ve büyük şehirlerin istasyonlarında ve merkezlerinde kullanılmaya başlanması bekleniyor.

K5 güvenlik robotu çok yakın bir dönemde birçok ülkenin güvenlik birimlerinde etkin olarak rol oynayacak. Knightscope geliştiricileri K5’in daha etkin ve caydırıcı olması için geliştirmeler yapmak ve yeni donanımlar eklemek üzerinde çalışıyorlar.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın güncel kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi X adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Google, 2024’te Gmail Temel HTML Görünümünü Kullanımdan Kaldırıyor!

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
gelecegin-teknolojileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir