1. Anasayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Google Pixel Notepad ve Pixel Tablet, ekran altı parmak izi sensörüne sahip olmayacak

Google, şirketin en yeni Pixel 7 serisi telefonlarını piyasaya sürdüğü yakın tarihli bir etkinlikte Pixel Tablet'i tanıttı. Şirket, yeni tabletin yanı sıra katlanabilir bir akıllı telefon olan Pixel Notepad'e de sahip.

Google Pixel Notepad ve Pixel Tablet, ekran altı parmak izi sensörüne sahip olmayacak

Google, şirketin en yeni Pixel 7 serisi telefonlarını piyasaya sürdüğü yakın tarihli bir etkinlikte Pixel Tablet’i tanıttı. Şirket, yeni tabletin yanı sıra katlanabilir bir akıllı telefon olan Pixel Notepad’e de sahip.

Şimdi, bu iki yeni cihazın resmi lansmanından önce cihazla ilgili ayrıntılar, piyasaya çevrimiçi olarak sızdırıldı. Bu detaylar, bu yeni ürünlerin hiçbirinin ekran altında parmak izi sensörüne sahip olmayacağını gösteriyor.

9to5Google tarafından hazırlanan bir rapora göre, cihazlarda UI testi için kullanılan bir Android kodunun Y hizalı bir kurulum gösterdiğini söylüyor. Bu, cihazdaki parmak izi sensörünün cihazın sol veya sağ tarafında olacağı anlamına geliyor.

Google pixel Notepad

Bu yeni Android UI kodunu test etmek için iki cihaz kullanılıyor. Cihazlardan biri Google Notepad (veya Google Fold) katlanabilir akıllı telefon, diğeri ise önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan Google Pixel Tablet.

Son zamanlarda, Pixel Notepad’in, halihazırda Pixel serisi telefonlar için ekranlar yapan Samsung Display tarafından yapılmış bir ekrana sahip olacağı açıklandı. İçerideki Büyük ekran, 1840×2208 ekran çözünürlüğünü destekleyecek ve ortalama 800nit parlaklık ile 1200nit’e kadar en yüksek parlaklığa ulaştığı iddia ediliyor. Henüz onaylanmasa da 120Hz’e kadar yenileme hızı desteğine sahip olabilir.

Telefonun arka tarafında 64MP Sony IMX787 birincil sensör, 12MP IMX386 ultra geniş lens ve 10.8MP S5K3J1 telefoto sensörden oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Cihazın iç kamerasının 8MP Sony IMX355 sensör olduğu söylenirken, öne bakan dış kamerada S5K3J1 sensör bulunabilir.

Önümüzdeki yıl her iki cihaz da piyasa çıktığında, Google, Pixel telefonlar, tabletler, TWS kulaklıklar, akıllı saatler ve Nest akıllı ev eşyalar serisi dahil olmak üzere kendi donanım ekosistemine sahip olacak.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir