İstanbul’da TEKNOFEST 2023 rüzgarı esti
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

İstanbul’da TEKNOFEST 2023 rüzgarı esti

Milli Teknoloji Hamlesi” adıyla 2018 yılından beri düzenlenen TEKNOFEST 2023, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleşti.

2018 yılından bu yana birçok yerli ve milli şirketin desteği ile dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST düzenleniyor. Fuar aslında genç girişimcileri, lise ve üniversite öğrencilerini, ülkemiz adına bir şeyler üretmek isteyen insanları bir araya getiriyor. Ülkemizin savunma sanayisi adına, Baykar Teknoloji tarafından öncülüğü yapılarak üretilen İHA, SİHA, Milli Muharip Uçağı ve helikopterler alanda tanıtılıyor.

TEKNOFEST 2023 Gösteri uçuşları

TEKNOFEST kapsamında gösterime açılan araçlar

  • Hürjet
  • Akıncı
  • Bayraktar
  • KızılElma
  • JÖAK helikopterleri
  • Tanklar
  • İHA
  • SİHA

vb. birçok araç etkinlik alanında ziyaretçilere sunuluyor. Ayrıca SoloTürk, TürkYıldızları gibi savaş uçakları pilotları da ziyaretçiler için havadan birçok gösteri yapıyor.

İstanbul'da TEKNOFEST 2023 rüzgarı esti

TEKNOFEST Girişimci Yarışmaları

Teknofest etkinlik alanında, lise ve üniversite öğrencileri için birçok proje yarışması düzenlendi. T3 Vakfı ve TÜBİTAK öncülüğünde; tarımdan gıdaya, afetlerden biyolojiye birçok dalda yarışmalar düzenlenmiş oldu. Gençlerin fikirleri ve girişimleri paydaşlar tarafından destek ve yatırımcı da buldu. Ayrıca etkinliğin son gününde Selçuk Bayraktar tarafından genç girişimcilere çeşitli ödüller verildi.

İstanbul'da TEKNOFEST 2023 rüzgarı esti

TEKNOFEST 2023 Ankara Ne Zaman?

Türkiye’nin milli teknoloji fuarı olan TEKNOFEST, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihlerinde ise 11’inci Hava Ulaştırma Üssü Etimesgut, ANKARA’da yapılacak.

İstanbul'da TEKNOFEST 2023 rüzgarı esti

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir