Yeni Suunto 7 Akıllı Saatler SPX Mağazalarında
  1. Anasayfa
  2. Genel

Yeni Suunto 7 Akıllı Saatler SPX Mağazalarında

Suunto’nun uzun süredir beklenen yeni nesil akıllı saati Suunto 7, Temmuz ayından itibaren yalnızca SPX mağazalarında ziyaretçilerle buluşmaya başladı. Suunto’nun çok yönlü spor uzmanlığını, Wear OS by Google™ işletim sistemiyle birleştiren birinci sınıf bir akıllı saat olan yeni Suunto 7, Qualcomm® Snapdragon Wear ™ 3100 Platform işlemci ile güçlendirilerek tek bir arayüzde hem günlük hem de sportif kullanıma imkan tanıyor.

Son teknoloji Suunto 7 akıllı saatler, ilk etapta yalnızca Akasya AVM, Mall of İstanbul, İstinyepark, Watergarden ve Vadi AVM’de hizmet veren SPX mağazalarının yanı sıra Metropol İstanbul AVM’de yer alan Salomon Mağazasında satışa sunuluyor.

Yeni Suunto 7 Akıllı Saatler SPX Mağazalarında

70’ten fazla “özel spor modu”

Kullanıcılar, ultra parlak OLED dokunmatik ekranlı Suunto 7’de yer alan yeni renkli çevrimdışı haritalar sayesinde, spor sırasında canlı olarak konumlarını takip ederken, aynı zamanda müzik listelerini de yönetebiliyorlar.

Bu yeni özelliklere ek olarak Suunto 7, koşudan bisiklete, kayaktan yogaya kadar 70’ten fazla spor branşına yönelik özel modları; hassas egzersiz takibi sağlayan bilek tabanlı nabız izleme sistemi, yükseklik ölçen barometresi ve egzersiz içerikleriyle, kullanıcılarının hem enerjilerini ekonomik bir şekilde kullanmalarını sağlıyor hem de onlara gün boyu süren bir akıllı saat deneyimi yaşatıyor. Tüm bunlara ek olarak, deneyimlerini daha da geliştirmek isteyen kullanıcılar, Suunto uygulaması üzerinden egzersizlerini ve trendlerini takip ederken, performanslarını farklı platformlarda da takip edebilecekleri Strava, TrainingPeaks ve Endomondo gibi partner uygulamalara da bağlanabiliyor.

Sportif ve günlük kullanım bir arada

Yeni Suunto 7 Akıllı Saatler SPX Mağazalarında

Suunto ile Wear OS by Google™ işletim sisteminin, sportif ve günlük kullanımı müthiş bir şekilde dengelemek amacıyla gerçekleştirdiği entegrasyon; Google Asistan’dan proaktif ve kişiselleştirilmiş yardım seçenekleri, Google Pay ™ ile güvenli ödeme imkanları ve Google Fit™’ten kişisel antrenörlük desteği de sağlıyor. Ayrıca Google Play ™ uygulama mağazasında yer alan binlerce ek uygulama da, Suunto 7 kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.

Finlandiya’da tasarlanan ve Gorilla Glass ekrana sahip olan Suunto 7, en zorlu koşullarda ve maceralarda bile sorunsuz çalışabilmesi için çeşitli darbe, su ve toz testlerine tabi tutuldu ve hepsinden başarıyla geçti.

Suunto Genel Müdürü Heikki Norta: “Maceraseverlere ilham verebilmek için müthiş bir fırsat”

Suunto 7 ile ilgili düşüncelerini paylaşan Suunto Genel Müdürü Heikki Norta ise şu ifadeleri kullandı:

Yeni Suunto 7 Akıllı Saatler SPX Mağazalarında

“Bugün, spor sizin için ister bir tutku ya da bir öğle arası kaçamağı olsun; sporda veya günlük kullanımda işlevsellikten ödün vermeyen bir teknoloji partnerinin talep edildiği bir dünyada yaşıyoruz. Biz de Suunto markası olarak, kullanıcıların hem yapmış oldukları spordan hem de yoğun yaşamlarından en yüksek verimi alabilmelerine yardımcı olmak için, güçlü spor saati özelliklerine sahip bir akıllı saat tasarlamak için yola çıktık. Suunto’nun onlarca yıllık çok yönlü spor ve outdoor uzmanlığını, Wear OS by Google™ işletim sisteminin özellikleriyle birleştirmenin, her gün daha da büyüyen macerasever ailesine ilham vermek için bizim adımıza muhteşem bir fırsat olduğuna inanıyorum.”

Hem aktif hem de gündelik kullanım için tasarlanan bu güçlü akıllı saatin üretilmesinde, Suunto markasıyla iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Qualcomm Wearables Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Pankaj Kedia ise, gelişmiş Snapdragon Wear 3100 Platform işlemcili Suunto 7’nin, sürekli GPS takibi ile 12 saate kadar veya günlük kullanımda 48 saate kadar özel spor deneyimi modunu kullanan ilk akıllı saat olduğunun altını çizdi.

Suunto Akıllı Saat Spor Yaparken Kullanımı

Kilit özellikler:

  • Sportif Deneyim: Suunto 7 saatinde yer alan “Sportif Deneyim” özelliği; koşudan bisiklete, kayaktan sörfe kadar pek çok spor branşında 70’ten fazla spor modunu bünyesinde barındırıyor. Önceden yapılandırılmış bu spor modları sayesinde; hassas egzersiz takibi, saat üzerinden müzik kontrolü ve detaylı antrenman bilgilerine erişim sağlanıyor. Ayrıca Suunto 7’de, tek bir şarjla 12 saat boyunca kesintisiz GPS izleme modu kullanılabilirken, yapılan sportif aktiviteler de Strava, Endomondo veya TrainingPeaks gibi diğer uygulamalarla senkronize edilebiliyor.
  • Çevrimdışı Haritalar: Suunto’nun yeni nesil akıllı saati Suunto 7, bir WiFi ağına bağlandığında, bulunan bölgedeki yerel haritaları otomatik olarak hafızasına kaydeder veya kullanıcıların istedikleri yerin haritasını olarak indirmesine olanak tanır. Böylece telefonunuzdan veya evinizden uzak yerlerde spor yapıyor olsanız bile Suunto Heatmaps özellikli çevrimdışı haritalar sayesinde 16 farklı spor branşını kapsayan en iyi ve popüler rotaları takip edebilirsiniz.
  • Wear OS by Google: Google’ın giyilebilir teknolojik ürünler için geliştirdiği özel işletim sistemi Wear OS by Google’a sahip Suunto 7’de yer alan Google Assistant ™ ve Google Pay ™ uygulamaları sayesinde; ajandanızı düzenleyebilir, kişisel antrenör desteği alabilir, hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak Google Play ™ üzerinden sevdiğiniz uygulamaları indirerek Suunto 7’nin işlevlerini tercihinize göre genişletebilirsiniz.
  • Maceraya Dayanıklı Tasarım: Yeni Suunto 7 akıllı saatler, markanın merkezi olan Finlandiya’da gerçekleştirilen darbe ve su ve kir testlerinin tamamından başarıyla geçmeyi başardı.

Bir bakışta Suunto 7

Fiyat: ₺3.799
Ağırlık: 70g
Çerçeve: Paslanmaz Çelik
Saat Gövdesi: Güçlendirilmiş Polyamid
Kayış: 24mm Kayış (silikon, deri ve tekstil çeşitleri mevcut)
Navigasyon: GPS, Glonass, Galileo
Pil Ömrü: GPS takip modunda 12 saate kadar, günlük kullanımda 48 saate kadar
Su Geçirmezlik: 50 metre
İşletim Sistemi: Wear OS by Google™
İşlemci: Qualcomm® Snaprdragon Wear™ 3100 Platform
Telefon desteği: iOS ve Android

Yeni Suunto 7 akıllı saatler, üstün teknik özelliklerinin yanı sıra, şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Black Lime, White Burgundy, Black, Sandstone Rosegold ve Graphite Copper olmak üzere 5 farklı stilde tasarlanan Suunto 7’ler, şimdilik sadece Akasya AVM, Mall of İstanbul, İstinyepark, Watergarden ve Vadi AVM’de hizmet veren SPX mağazaları ile Metropol İstanbul AVM’de yer alan Salomon Mağazasında satışa sunuluyor.

Suunto Akıllı Saat Modelleri

Maceraseverler ayrıca, sahip oldukları Suunto akıllı saatlere ilişkin ürün kaydı, Türkçe kullanım klavuzu, yazılım güncelleme, kordon, değişimi, bakım ve tamir hizmetleri gibi satış sonrası hizmetleri ise www.suuntoservis.com adresi üzerinden sağlayabiliyorlar.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir