İlk Uydu Kuluçka Merkezi ‘Cube Beyoğlu’ Açılıyor
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

İlk Uydu Kuluçka Merkezi ‘Cube Beyoğlu’ Açılıyor

Türkiye’nin kendi tematik alanlarında ilk uydu kuluçka merkezi Cube Beyoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılacağı törenle hizmete açılıyor…

Türkiye’nin kendi tematik alanlarında ilk uydu kuluçka merkezi Cube Beyoğlu, İstanbul’un kalbinde, İstiklal Caddesi’nde açılıyor. Teknopark İstanbul ile Beyoğlu Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen projeyle, Türkiye’de teknik alt yapısı en güçlü olan Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Beyoğlu’na geliyor.  

Cube Beyoğlu

Oyun, AR/VR, Dijital Sanat, Simülasyon ve Mobil Uygulama tematik alanlarını içeren proje özellikle genç girişimcilere; Modern Çalışma Alanları, Eğitim ve Etkinlikler, Mentorluk Desteği, Akademik ve Teknik Danışmanlık, Girişim Analizi ve Teknik Analizler, Ulusal ve Uluslararası Yatırımcı ve Firmalara Erişim, Veritabanlarına Erişim, TTO Destekleri, Teknopark Vergi ve Avantajları gibi birçok alanda imkan ve destek sağlayacak.

Türkiye Yüzyılı’nın inşasında önemli bir adım olan Cube Beyoğlu’nun açılış töreni; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İTO Başkanı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç, Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök’ün katılımıyla 20 Nisan 2023 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir