1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Spotify, OpenAL İşbirliğiyle Podcastlerde Dil Sınırını Kaldırılıyor!

Spotify, OpenAL İşbirliğiyle Podcastlerde Dil Sınırını Kaldırılıyor!

Spotify, herkesin kullanımına açıldığı 2008 yılından itibaren müzik ve podcast alanında hayatımızın değerli anlarına eşlik etti. Şimdi ise daha fazla kullanıcı memnuniyeti sağlamak için yeni bir yatırımın peşinde. Spotify kendini güncel tutmaya ve yenilikler sunmaya devam ediyor.

Spotify, Openal ile Ortak Olacak

Spotify

Spotify, podcastlerde orijinal seslerin bozulmadan kullanılmasını sağlayarak farklı dillerde dinleme fırsatı sunmaya hazırlanıyor. Spotify, podcastlerin farklı dillere çevrilmesi konusunda yapay zeka destekli ChatGPT gibi OpenAL araçlarından destek alacak. Geleceğin kolaylaştırıcı araçlarından yapay zeka yardımıyla podcast alanında dil sınırına takılmadan dinleme kolaylığı sağlanacak.

Spotify, yeni özelliği, ünlü yayıncılarında içerisinde yer aldığı dili İngilizce olan podcastlerin İspanyolca’ya çevrilmesinde kullandı. Spotify, zamanla Almanca ve Fransızca çeviri desteğininde geleceğini duyurdu. Artık haftalık gündem değerlendirmenizi istediğiniz podcast kanalından dil seçeneklerini kullanarak dinleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, OpenAL işbirliği ile yürütülen bu çeviri desteği, içerik üreticisinin sesi değiştirilmeden korunurken istenilen diller özelinde dinleme fırsatı yaratacak. Spotify, bu özelliğin geliştirilmesi ve opsiyonel dil seçeneklerinin artırılması konularında şu an bir bilgi sunmadı. Kullanıcıları heyecanlandıran bu özellik şimdilik kısıtlı olarak kullanıma sunulsa da bütün kullanıcılara sunulacağı tarih tam olarak bilinmiyor.

Spotify Beraber Müzik Dinlemenin Yeni Yolu Jam’i Tanıttı

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir