Bakan Karaismailoğlu: “Avrupa’nın telefonla en çok konuşan ülkesiyiz”
  1. Anasayfa
  2. Genel

Bakan Karaismailoğlu: “Avrupa’nın telefonla en çok konuşan ülkesiyiz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, BTK tarafından hazırlanan 2022 yılının ikinci çeyreğini kapsayan “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu”ndaki verileri açıkladı.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, haberleşme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin net satış gelirlerinin 2022 yılının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan dönemde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla TL bazında yüzde 32 artarak 29,2 milyar liraya ulaştığını açıkladı.

Mobil abone sayısı 88,5 milyona ulaştı

2022 yılının ikinci çeyrek sonu itibari ile Türkiye’deki mobil abone sayısı ise 88,5 milyona ulaştı. Abonelerin yüzde 93’ü ise 4.5G teknolojisinden yararlandı.

Genişbant internet abonelerinin toplam sayısı ise geçen yılki dönemine göre yüzde 4,5 artışla 89,5 milyona çıktı.
2022 yılının ikinci çeyreğinde 488 bin kilometre fiber altyapısına ulaştıklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, fiber internet abone sayısının da yıllık bazda yaklaşık yüzde 20,4 artışla 5,2 milyonu geçtiğini açıkladı.

Bakan Karaismailoğlu: “Avrupa'nın telefonla en çok konuşan ülkesiyiz”

Konuşma süresi 560 dakika olarak açıklandı

Yılın ikinci çeyreğinde cep telefonu ile aylık konuşma süresi ise 560 dakika olarak açıklandı. Bakan Karaismailoğlu, “2022 yılı ikinci çeyreğinde cep telefonu ile aylık ortalama 560 dakika konuştuk. Türkiye, bu mobil kullanım süresi ile Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada yer aldı” açıklamasında bulundu.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

EKİM AYI SİBER GÜVENLİK FARKINDALIK AYINA ÖZEL 31 GÜVENLİK İPUCU!

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir