Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!

Yüksek performanslı Kirin 990 işlemcili ve yapay zeka destekli kamera özellikleri ile adından söz ettiren Huawei Mate 30 Pro, 5 Şubat 2020 tarihinde Huawei İstinyePark ve İzmir MaviBahçe Deneyim Mağazaları ile Huawei’nin Kadıköy ve Ankara’da bulunan Servis Merkezleri’nde tüketicilerle buluşması planlanıyor.

Huawei Mate 30 Pro ile Fotoğrafçılık

Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!

Serinin son üyesi olan Mate 30 Pro, kamera tasarımı olarak arka panelinde yer alan dairesel kamera yerleşimi ile dikkat çekiyor. Huawei Mate 30 Pro, 40MP Cine Kamera, 40MP SuperSensing Kamera , 8MP Telefoto Kamera ve 3D Derinlik Algılama Kamerasıyla devrim niteliğinde dörtlü kamera sistemine sahip.

SuperSensing Cine Kamera, ileri teknoloji kameralarla rekabet eden çarpıcı fotoğraflar çekebilen bir çift ana kamera sistemi. Cine Kamera ise genişletilmiş dinamik aralığına sahip 4K / 60fps, 7680 fps‘de ultra yavaş çekim, video çekimi için 51200 ISO değerinde yüksek ISO değeri özelliklerine sahip olan, 1 / 1,54 inçlik bir sensör boyutuna sahip. Ayrıca 4K, Düşük-Işık ve Ultra-Geniş hızlandırılmış çekim video seçeneklerini de destekliyor.

Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!

8MP Telefoto Kamera; 3x optik zoom, 5x Hibrit zoom ve 30x Dijital zoom sunuyor. Optik Görüntü Sabitleme (OIS) + AI Sabitleme (AIS) ve 3D Derinlik Algılama özellikleriyle Mate serisini, akıllı telefon fotoğrafçılığı ve video çekiminde tüketiciler için en yetenekli taşınabilir cihaz haline getiriyor.

Tüm bu ana kamera özelliklerinin yanında Mate 30 Pro, profesyonel sonuçlar için kayıt sırasında bokeh efekti de uygulayabiliyor.

Yenilikçi Tasarım

Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!

Mate 30 Pro, Huawei Mate 20 serisinin temel tasarım çizgilerini temel alan fütüristik bir tasarıma sahip. Ön panelde ultra dar çentik ve en ince ekran çerçevesine sahip olan model, ekran alanını en üst düzeye çıkaran 88 derecelik eğimli Huawei Horizon ekranına sahip. Bu tasarıma ek olarak sezgisel kenar dokunma etkileşimi özelliğiyle tasarım olarak en akıllı telefon haline geliyor.

Kirin 990 ile Üstün Performans

Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!

Kirin 990, şimdiye kadarki en yüksek performanslı Huawei akıllı telefon işlemcisi olarak tanımlanıyor. Bu yeni işlemci, yapay zeka performansında standartlara yön veren çift çekirdekli NPU ve mikro NPU çekirdeğine sahip Da Vinci NPU mimarisini kullanıyor. Aynı zamanda “Görüntü Sinyal İşlemcisi” (ISP) 5.0 destekleyen işlemci, kullanıcılara düşük ışıklı ortamlarda yaptıkları fotoğraf ve video çekimlerinde performansı önemli ölçüde artırıyor.

Kirin 990 ile 5G

Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!

7nm+ EUV ile çalışan Dünyanın ilk 5G SoC yongasına merhaba deyin. Kirin 990 5G, Kirin ve Balong’dan miras kalan, gelişmiş zekaya sahip çığır açan bir teknoloji. 7nm+ EUV teknolojisi sayesinde, bu küçük yonga setinde 10 milyardan fazla transistör bulunuyor. Tüm bu özellikleri ile Kirin 990 5G, üstün performansı ile geleceğe adım atıyor.

Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!

NSA / SA mimarilerini eşzamanlı olarak destekleyen Kirin 990 5G, gelişen 5G ağına sorunsuz bir geçiş sunuyor. Farklı bant ve frekanslarla uyumlu olan bu tek yonga seti, nerede olursanız olun kolayca çeşitli gereksinimleri karşılayarak 2G, 3G, 4G ve 5G ağlarına sorunsuz bağlanmanızı sağlıyor.

Gerçek Hayatta 5G Hızı

Huawei Mate 30 Pro 5 Şubat’ta Türkiye’de!

5G teknolojisinin maksimum hızda indirme oranına ulaşarak ses getiren yeni yonga, Sub-6GHz bandında, teorik zirve indirme hızı 2.3 Gbps ve teorik zirve yükleme hızı 1.25 Gbps seviyesine ulaşabilir nitelikte.

Huawei Mate30 Pro’nun 8.999TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ile 5 Şubat 2020 tarihinde Huawei İstinyePark ve İzmir MaviBahçe deneyim mağazaları ile Huawei’nin Kadıköy ve Ankara’da bulunan servis merkezleri’nde ‘Uzay Gri’ rengiyle tüketicilerle buluşması planlanıyor. Huawei Mate 30 Pro’nun sahibi olacak ilk 100 kişiyi ise özel bir hediye bekliyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir