Acer’dan öğrenciler için dört yeni dayanıklı Chromebook
  1. Anasayfa
  2. Genel

Acer’dan öğrenciler için dört yeni dayanıklı Chromebook

Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar, BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü James Lin, “Chromebook’ların popülaritesi, Chrome Education Yükseltmesi ile gelen güçlü özelliklerin yanında, dayanıklı tasarımları ve yenilikçi teknolojileri sayesinde her geçen gün artmaya devam ediyor. Yeni Acer Chromebook ‘lar, öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin sınıf hazırlıkları ve BT yönetimi konusunda işlerini kolaylaştıracak özelliklerle geliyor” dedi. 

Chrome Education Yükseltmesi ile gelen el değmeden kayıt özelliği öğrenme deneyimini geliştiriyor

Chrome Education Yükseltmesiyle öğretmenler ve okul yöneticileri, öğrencilerin sağlam ve güvenli bir cihazla öğrenmeye odaklanabilmelerine yardımcı olmak için Chromebook ve Chrome OS’nin tüm özelliklerinden yararlanabiliyorlar. Ayrıca el değmeden kayıt özelliği sayesinde BT birimleri tarafında kolayca yönetilebilen Chromebook’lar, son kullanıcı internete bağlanır bağlanmaz otomatik olarak kurumsal yönetime kaydolabiliyor. 

Dayanıklı tasarım özellikleri

Askeri standartlara göre test edilmiş MIL-STD 810H[1] sertifikalı yeni Chromebook’lar darbelere dayanıklı gövdeleri ile okul ortamında karşılaşılabilecek her türlü günlük aşınma ve yıpranmanın üstesinden gelebiliyor. Darbe emici tamponları ve güçlendirilmiş tasarımları, cihazları 122 cm’ye kadar yükseklikten düşmelere ve 60 kg’a kadar doğrudan uygulanan kuvvete karşı koruyor. Chromebook’ların eşsiz drenaj tasarımlı klavyeleri, cihazları kazara sıvı dökülmelerine[2] karşı korurken,180 derece açılabilen ekranları ise (Spin modelleri için 360 derece) okul projeleri veya ortak projelerde birlikte çalışan öğrencilerin cihazları rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesini sağlıyor.

chromebook dayanıklı tasarım

Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 ve Acer Chromebook 511 modellerinde mekanik olarak bağlı tuşlar kullanılıyor. Sökmesi zor ama değiştirmesi kolay olan bu tuşlar, cihazı sınıf ortamında kullanım için ideal hale getiriyor. Genişletilmiş braketler ve güçlendirilmiş giriş çıkış portları, Chromebook’ları aşırı kullanım kaynaklı aşınma ve yıpranmalara karşı koruyor.

OceanGlass Touchpad ve diğer çevre dostu özellikler

Acer’ın sürdürülebilirliğe olan bağlılığının bir kanıtı olan yeni Chromebook’ların dördü de tamamen okyanusa atılmış plastik atıklardan yapılmış benzersiz bir çevre dostu OceanGlass™ dokunmatik yüzeye sahiptir. Ayrıca üç yeni Chromebook modelinin (Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 ve Acer Chromebook 511) kasalarında geri dönüştürülmüş plastik malzemelerin kullanılmış olması, Acer’ın sürdürülebilirlik taahhüdünü de destekliyor.  

Acer Chromebook 512 — Daha uzun ekran ile üretkenlik artıyor

Yeni Acer Chromebook 512 (C852), üretkenliği artıran 3:2 en boy oranına sahip 12 inç ekranıyla aynı ölçüdeki 16:9 ekranlara göre yüzde 18 daha fazla dikey alan sunuyor. Bu sayede öğrenciler tek bir ekranda daha fazla metin, harita, fotoğraf ve ödev görüntüleyebiliyor. Ayrıca cihaz isteğe bağlı olarak çoklu dokunmatik özellikli bir panel seçeneği de sunuyor. 

chromebook dikey ekran

Acer Chromebook 512, iki dahili mikrofonu ve düşük ışık koşullarında daha iyi video kalitesi için geçici gürültü azaltma (TNR) teknolojisine sahip, parlamayı azaltan web kamerası ile mükemmel bir uzaktan öğrenme deneyimi sunuyor. Cihazın kamera modülündeki mavi cam IR kesimli filtre, video konferanslar esnasında web kamerasının arka plandaki tavan ya da oda aydınlatması kaynaklı ışık parlamalarını azaltarak daha net görüntüler almasına yardımcı oluyor. En yeni N-serisi Intel® işlemcilerden güç alan Acer Chromebook 512 (C852), hızlı açılma süresiyle öğrencilerin hemen çalışmaya başlamasını sağlıyor, daha az güç harcıyor ve ekstra performans sunuyor. 12 saatlik uzun pil ömrü ve hızlı yanıt veren yazılımları ile öğrenciler uzun bir okul günü karşılarına çıkan tüm proje ve ödevlerin üstesinden kolaylıkla gelebiliyor.

Acer Chromebook 511 — Klasik kompakt tasarım ve küçük yaş grubu öğrenciler için güvenli kullanım

Standart veya çoklu dokunmatik ekran seçeneklere sahip 11,6 inçlik Acer Chromebook 511 (C734/C734T) kompakt ve dayanıklı tasarımı sayesinde bire bir programlar ve teknoloji laboratuvarları için ideal bir kullanım deneyimi sunuyor. Ayrıca plastik kaplamaları ile ASTM F963-16[3] Oyuncak Güvenliği ve UL/IEC 60950-1[4] standartlarını karşılayan cihaz, küçük yaş grubundaki öğrencilerin de kullanımı için güvenli ve uygun bir dizüstü bilgisayar olarak Acer’ın yeni Chromebook’ları arasında yerini alıyor. 

En yeni N-serisi Intel® işlemciler tarafından desteklenen Acer Chromebook 511, 12 saate kadar uzun pil ömrü ve hızlı yanıt veren yazılımları ile yüksek performans sunuyor. İki dahili mikrofon ve parlama azaltma özellikli web kamerası, bu Chromebook’u uzaktan eğitim için mükemmel hale getiriyor. TNR (Geçici Gürültü Azaltma) teknolojisini kullanan parlamayı azaltan HD web kamerası ile kullanıcılar, en düşük aydınlatma koşullarında bile daha iyi video kalitesi elde edebiliyorlar. Tüm bu özelliklerin yanında yüksek kaliteli çevresel ses için DTS Audio ve iki USB Type-C bağlantı noktası, Acer Chromebook 314 dizüstü bilgisayarın sunduğu konforlu deneyimi tamamlıyor.

chromebook 314

Acer Chromebook 314 — 14 inçlik geniş ekran

Okul yöneticileri, öğretmenler ve büyük yaş grubu öğrencilerin sınıf işleri ve projelerdeki çoklu görev kullanımları için tasarlanan Acer Chromebook 314 (C934/C934T), kompakt tasarımı ile dikkat çekiyor.  8,1 mm’lik dar yan çerçeveli 14 inç FHD IPS[5] geniş dokunmatik ekranın[6] parlama önleyici kaplaması, parlak aydınlatma koşullarında bile ideal bir kullanım sağlıyor. Cihaz, ayrıca çoklu dokunmatik ekran desteği seçenekleri6 ile de tüketicilere sunuluyor. 

Chromebook 314, TNR teknolojisine sahip web kamerası, yüksek kaliteli DTS Audio hoparlörü ve dahili iki mikrofonu ile mükemmel bir uzaktan eğitim deneyimi sunuyor. En yeni N serisi işlemcilerden güç alan cihaz, performans özellikleri ve 10 saatlik pil ömrü[7] ile eğlence ve üretkenlik açısından kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Yeni Chromebook ile öğrenciler ve öğretmenler, Wi-Fi 5[8]‘ten 3 kata kadar daha yüksek hızlara erişebilen güvenilir Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) kablosuz bağlantının keyfini çıkarabiliyorlar.

Acer Chromebook Spin 311 — Uzun pil ve dönüştürülebilir tasarım

K-12 grubu öğrenciler için tasarlanan Acer Chromebook 311 (R722T/R723T), mekân bağımsız olarak her yerden eğitim için optimize edilmiş dönüştürülebilir ve dayanıklı bir Chrome book olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın 11,6 inçlik Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass özellikli dokunmatik ekranı, gümüş iyon partiküller sayesinde mikroorganizmalara[9] karşı antimikrobiyal bir koruma sunuyor. Bu özellik zorlu dış koşullarda dahi lekelere ve kokulara karşı ekranın temiz kalmasını sağlıyor. Acer Chromebook Spin 311’in 360 derece dönebilen menteşeleri, yazma için dizüstü bilgisayar modu veya küçük gruplarla çalışırken sunumları daha rahat gösterebilmek için sunum modu da dahil dört farklı kullanım modu sunuyor. 

MediaTek MT8183 işlemciden güç alan Chromebook, 15 saate[7] kadar uzun pil ömrü ve güçlü performans özellikleri ile öğrencilerin verimli bir gün geçirmesine katkı sağlıyor. Cihazın HD web kamerası, gizlilik için bir kamera kapağı ile geliyor. Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.2 (R723T) veya Wi-Fi 5 ve Bluetooth 4.2 (R722T) seçeneklerine sahip Acer Chromebook 311, kullanıcılara mükemmel bir bağlantı deneyimi vadediyor.

Acer’dan öğrenciler için dört yeni dayanıklı Chromebook

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Chromebook 512 (C852), bu yılın ilk çeyreğinde EMEA bölgesinde 359 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Chromebook 511 (C734/C734T) şubat ayında EMEA bölgesinde 329 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Chromebook 314 (C934/C934T) nisan ayında EMEA bölgesinde 369 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer Chromebook Spin 311 (R722T/R723T) bu yılın ilk çeyreğinde EMEA bölgesinde 339 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen Acer Türkiye ofisiyle iletişime geçin.

Acer TravelMate B3 Ve TravelMate Spin B3 Serisine Windows 11 Education Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir