Hayatınızı Değiştirecek 5 Sağlık Uygulaması
  1. Anasayfa
  2. Tıp
Trendlerdeki Yazı

Hayatınızı Değiştirecek 5 Sağlık Uygulaması

Günümüzde 7’den 70’e herkes akıllı telefon kullanıyor. Eskiden sadece iletişim kurmak için kullandığımız telefonlar, teknolojinin gelişmesiyle birlikte ayrılmaz bir parçamız haline geldiler. Akıllı telefonlar içerisinde barındırdığı birçok uygulama ile hayatımızı kolaylaştırıyor. Biz de bugün sizlere hayatınızı değiştirebilecek en iyi 5 sağlık uygulamasından bahsedeceğiz.

COVID-19 ile tanıştıktan sonra hepimiz “Her şeyin başı sağlık” sözünü daha iyi anlar olduk. Sürekli yeni varyantları çıkan koronavirüs herkesin hayatını değiştirdi. Artık telefonları iletişim kurmanın dışında sağlık uygulamaları ile kullanır olduk. Çocukken keşke okula gitmesek hep evde kalsak dileğinin bitmek bilmeyen kabusunu yaşadık. Ev karantinalarında yapılan akımlardan söz etmiyorum bile. Quarantine Pillow Challenge, tuvalet kağıdı ile yapılan akım ve tabii unutulmaz ev yapımı ekmek akımı. Geriye baktığımızda anlaşılıyor ki COVID-19 uzun zamandır hayatımızda yer alıyor. Evde kaldığımız dönemde sürekli ve zamansız yemek yeme maalesef kilo artışına neden oldu. Tabii bu soruna uykusuzluk ve mutsuzlukta eklendi.

Akıllı telefonlar pek çok uygulamayı içerisinde bulundurma özelliğine sahipler. Sağlığımızı kontrol altında tutmak bu uygulamalarla mümkün. O uygulamalara erişmek ise artık çok kolay. Birçok sağlık uygulaması artık hem android hem de ios kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

1. Pepapp

Hayatınızı Değiştirecek 5 Sağlık Uygulaması
Pepapp Sağlık Uygulaması

Masa takvimleri ve not defterleri artık yerini dijital takvimlere bıraktı. Özellikle adet döngüsü takibi için dijital takvimlere (asistanlara) ihtiyaç duyuluyor. Adet takvimi uygulamaları arasında bulunan Pepapp, uygulamalar arasında ilk sırada yer alıyor. Uygulama adet, pms, ovülasyon takvimi ve ruh haline göre eğlenceli bildirimler gönderiyor. Uygulama kişisel bilgileri şifreli bir şekilde sağlıyor. Android kullanıcıları ile birlikte İOS kullanıcıları da uygulamayı telefonlarına indirebiliyorlar.

2. Smoke Free

Hayatınızı Değiştirecek 5 Sağlık Uygulaması
Smoke Free Sağlık Uygulaması

Sigara içme alışkanlığı normalde de kötü bir alışkanlık. COVID-19 sürecinde bu alışkanlık sigara kullananları daha çok tehdit etmeye başladı. COVID-19 sigara tüketimini seviyor ve sigara kullananlar koronavirüse daha çok yakalanıyorlar. Smoke Free uygulaması da en iyi sağlık uygulamaları arasında yerini koruyor. Sigarayı bırakmak isteyenlerin telefonlarında olması gereken uygulamaların arasında yer alıyor. Uygulama, sigara içme isteği üzerine odaklanıyor ve kullanıcıyı motive ediyor. Çeşitli görevler ile ilerleyen uygulama, elde edilen sonuçları rakamsal olarak ve grafik şeklinde gösteriyor. Bu uygulamada hem İOS hem de android de yer alıyor.

3. MyFitnessPal

Hayatınızı Değiştirecek 5 Sağlık Uygulaması
MyFitnessPal Sağlık Uygulaması

MyFitnessPal, sağlık ve diyet koçu uygulamasıdır. Uygulama içerisinde yer alan yemeklerin kalori ve besin değeri bilgileri ile yediğiniz yemeğin kalorisini öğrenebilecek ve kilo kontrolünü sağlayabileceksiniz. Uygulama içerisinde 350’den fazla egzersiz de bulunuyor. Barkod özelliği sayesinde barkodlu yiyecekler uygulama veritabanında kolaylıkla bulunuyor. Öğünler kaydedilip kolay bir şekilde diyet takibi yapmak mümkün. Uygulama Google Play Store ve App Store da bulunmaktadır.

4. Meditopia

Hayatınızı Değiştirecek 5 Sağlık Uygulaması
Meditopia Sağlık Uygulaması

Meditopia, en iyi meditasyon uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulama, 1000’in üzerinde meditasyon içeriğiyle dikkat çekiyor. Ücretsiz olan uygulama, Türkçe dahil sekiz farklı dilde kullanım sağlıyor. Uygulama içerisinde uyku, ilişkiler, yalnızlık ve yetersizlik hissi gibi birçok başlık ile günlük ilham veren sözler ve hatırlatmalar bölümü de bulunuyor. Uygulama, Google Play Store ve App Store da bulunuyor.

5. Hayat Eve Sığar

Hayatınızı Değiştirecek 5 Sağlık Uygulaması
Hayat Eve Sığar Sağlık Uygulaması

5. ve son önerimiz pandemi ile mücadelede faydalı olan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması. Uygulama COVID-19 ile mücadele sürecinde fayda sağlıyor. Enfekte yoğunluğunun fazla olduğu yerleri, eczane gibi yerleri, COVID-19 aşı takibi ve pandeminin durumunu gösteren tabloyu da incelemeniz mümkün. Her telefonda olması gereken bir uygulama. Uygulama Google Play Store ve İOS da bulunmaktadır.

İOS ve Android İçin en İyi 3 meditasyon uygulaması

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir