Google Pixel 4 ve 4 XL Özellikleri!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Pixel 4 ve 4 XL Özellikleri!

Google‘ın 15 Ekim tarihinde New York’ta yapılacak etkinlikte duyurulması beklenen yeni model amiral gemisi olan Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL için özellikler ortaya çıktı.

Google Pixel 4 Özellikleri

 • 5.7 inç Full HD Plus18:9 en boy oranına sahip ekran
 • Qualcomm Snapdragon 855 işlemci
 • 6 GB RAM
 • 64 GB ve 128 GB depolama seçeneği
 • 2,800 mAh batarya

Google Pixel 4 XL Özellikleri

 • 6.3 inç Quad HD Plus19:9 en boy oranına sahip ekran
 • Qualcomm Snapdragon 855 işlemci
 • 6 GB RAM
 • 64 GB ve 128 GB depolama seçeneği
 • 3.700 mAh batarya

Bilinen bu donanım özelliklerine ek olarak iki cihazda da 8 Megapiksel‘lik ön kamera bulunacak. Arka kamerada ise yine iki model de aynı olmak üzere 12 Megapiksel‘lik ana kamera ve 16 Megapiksel‘lik Telefoto kamera bulunacak. Bununla birlikte yine her iki modelde de hareketli nesnelerin fotoğrafını çekmeyi kolaylaştıracak Live HDR özelliğinin olacağı düşünülüyor.

Video çekim özellikleri hakkında teknik detaylar bulunmuyor ancak Galaxy Note 10 ve iPhone 11 cihazlarında gördüğümüz ses yakınlaştırma özelliğinin bu cihazlarda da olacağı bekleniyor.

Güvenlik özellikleri olarak Pixel 3 cihazlarında gördüğümüz ikinci nesil Titan M yongası yerine üçüncü nesil Titan M yongasının bu cihazlarla birlikte geleceği belirtiliyor. Bu yeni güvenlik modülü ile beraber cihaz açılışında önyükleme koşullarını doğrulama, yapılan ödeme bilgilerini ve uygulama verilerini güvenli depolama gibi güvenlik özelliklerini kullanıcılara sunulacak.

Yeni cihazlar ile sunulacak olan Motion Sense ve radar tabanlı Project Soli ile beraber kaza anında otomatik olarak 911‘i aramak, el hareketleri ile cihaza dokunmadan gelen çağrıları susturmak, şarkılar arası geçiş yapmak ve çeşitli görevleri kapatmak için telefonu masa üzerinde sallamak gibi kullanışlı özellikleri de Google Pixel 4 ve Pixel XL ile göreceğiz. Motion Sense ile ilgili Google tarafından yayınlanan video;

https://www.youtube.com/watch?v=KnRbXWojW7c

Sadece Pixel 4 XL modelinin 5G desteklemesi yönünde haberler olsa da 5G desteği her iki modelde de karşımıza çıkabilir.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir