Google Fotoğraflar Colorize Özelliğine Kavuşuyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Fotoğraflar Colorize Özelliğine Kavuşuyor!

Google Fotoğraflar uygulamasının beta sürümü ile beraber, şirket yetkilileri tarafından bir süre önce duyurulan “Colorize” özelliği ortaya çıktı.

Yapay zeka teknolojisi ile beraber fotoğraf düzenleme uygulamaları, bizim için bazı şeyleri nasıl değiştirebileceğini mükemmel bir şekilde kullanıcılara sunuyor. AI destekli uygulamalar ile otomatik düzenleme, filtre ekleme ve otomatik ton ayarlamalar gibi kullanışlı özelliklerin sunulmasıyla beraber son kullanıcıların fazla vakit ayırmadan mevcut fotoğraflarını en iyi şekilde istedikleri görünüme kavuşturmasını sağlıyor.

Bir yıldan uzun bir süredir üzerinde çalışılan Google Fotoğraflar uygulamasının son beta sürümüyle beraber, “Colorize” özelliği bizleri karşılıyor. Bu özellik güçlü yapay zeka ile beraber nesneleri tanımlayarak orijinal ve siyah beyaz fotoğrafları işleyerek elinden geldiğince en doğal haline renklendirilmesini sağlıyor.

Google Fotoğraflar Colorize İle Elde Edilen Görseller

Renklendirme işleminin ilk örneklerine bakacak olursak, bu özelliğin fotoğrafları tam olarak mükemmel bir şekilde düzenleyemediğini görüyoruz. Eksikliklere rağmen etkileyici örnekler sunan uygulamanın üzerinde geliştirici ekibin çalışmaları sürüyor. Özelliğin son kullanıcılara sunulduğunda nasıl bir performans sunacağı merak konusu.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yorum Yap