Elon Musk Twitter’ı dolandırıcılıkla suçladı
  1. Anasayfa
  2. Genel

Elon Musk Twitter’ı dolandırıcılıkla suçladı

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiğini açıklayan iş insanı Elon Musk, şimdi de Twitter’ı dolandırıcı olmakla suçluyor. Twitter’ın spam ve bot kullanıcı sayısını gizlediğini söyleyen iş insanı, gerçek rakamların çok daha yüksek olduğunu hesapladığını iddia etti.

Şirket, son açıkladığı finansal raporlarında bot ve sahte hesapların kullanıcı tabanının yüzde 5’inden daha azını oluşturduğunu belirtti. İş insanı Elon Musk ise platform içindeki spam ve bot kullanıcı sayısının yüzde 10’dan fazla olduğunu düşünüyor.

İş insanı Elon Musk, platformu satın almaktan vazgeçtiğini duyurmuştu ve Twitter Musk’a dava açmıştı. Musk’ın avukatlarına göre Twitter, kullanıcı sayısının fazla göstererek “anlaşmanın fiyatını şişirdi”.

Musk’ın avukatları konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Twitter, yatırımcıları şirketin geleceği hakkında yanıltma planının bir parçası olarak platformundaki yanlış ve spam hesapların sayısını yanlış sayıyordu. Twitter’ın açıklamaları yavaş yavaş çözüldü ve Twitter, Musk’ın sahtekarlığını ortaya çıkarmasını önlemek için kapılarını çılgınca kapatıyor.”

Twitter ve Elon Musk davası Ekim ayında mahkemeye sunulacak.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Twitter, saldırgan ifadeleri azaltacak yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir