Elon Musk, Twitter anlaşmasını ‘anlaşmanın ihlali’ nedeniyle iptal etmekle tehdit ediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Elon Musk, Twitter anlaşmasını ‘anlaşmanın ihlali’ nedeniyle iptal etmekle tehdit ediyor

Hala spam botları hakkında daha fazla veri talep ediyor

Elon Musk, Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını “açık bir şekilde ihlal ettiğini” ve buna karşılık olarak anlaşmayı “feshedebileceğini” söyledi. Bu sabah Twitter’a gönderilen bir mektupta Musk’ın hukuk ekibi, Twitter’ın kendisine hizmetin spam bot sorunu hakkında bilgi vermediğini ve anlaşma anlaşması kapsamında bu bilgileri almaya yetkili olduğunu iddia ediyor.

“Sayın Musk, şirketin birleşme sözleşmesi kapsamındaki bilgi haklarına (ve şirketin ilgili yükümlülüklerine) aktif olarak direndiğine ve engellediğine inanıyor” diye yazıyor avukatlar. Mektup, Musk’ın sözleşmenin ihlali iddiası nedeniyle “işlemi tamamlamamayı” seçebileceğini söylüyor.

Musk, bir aydan kısa bir süre önce imzaladığı bir anlaşmadan kaçmak için garip bir çaba olarak görünen Twitter’daki spam bot sorunundan şikayet ederek haftalar geçirdi. Musk daha önce, botlarla ilgili endişeleri nedeniyle anlaşmanın “beklemede” olduğunu tweetledi ve Twitter spam sayımlarının doğruluğunu kanıtlayana kadar anlaşmanın “ileriye gidemeyeceğini” söyledi.

Elon Musk, Twitter anlaşmasını 'anlaşmanın ihlali' nedeniyle iptal etmekle tehdit ediyor

Elon musk anlaşmadan uzaklaşmak istedi

Ancak bugüne kadar Musk, satın alma işleminden vazgeçmek için resmi bir tehditte bulunmadı ve önceki şikayetlerinin çoğu tweet ve röportajlarda yapıldı. Wedbush Securities analisti Daniel Ives bu sabah mektubun Musk’ın “anlaşmadan uzaklaşmak istediğini” gösterdiğini yazdı.

Twitter sözcüsü Brian Poliakoff, şirketin Musk ile işbirliği yaptığını ve bilgi paylaşmaya devam edeceğini söyledi. Poliakoff, The Verge’e e-postayla gönderilen bir bildiride, “İşlemi kapatmayı ve birleşme anlaşmasını kararlaştırılan fiyat ve şartlarda yürürlüğe koymayı amaçlıyoruz” dedi.

Twitter, günlük kullanıcılarının yüzde 5’inden daha azının spam hesapları olduğunu tahmin ediyor. Geçen ay, Twitter CEO’su Parag Agrawal, şirketin Musk’a Twitter’ın spam tahminlerini nasıl oluşturduğuna dair bir açıklama sağladığını söyledi. Agrawal, Mayıs ayı ortasında, “Bir hafta önce Elon ile tahmin sürecine ilişkin bir genel bakışı paylaştık ve onunla ve hepinizle görüşmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

 HONOR Magic UI 6.0 Yeni ve İyileştirilmiş Özelliklerle Geliyor 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Çevirmen

Yorum Yap