‘İnternete Yüzde 67 Zam Yapıldı’ Haberleri Yalanlandı!
  1. Anasayfa
  2. Genel

‘İnternete Yüzde 67 Zam Yapıldı’ Haberleri Yalanlandı!

Son günlerde tüm haber sayfalarında ve sitelerinde %67 internete zam yapıldığı şeklinde haberler paylaşılmıştı. Ardından zamların geri alındığı söyledin yine bu da çığ gibi büyümüştü. Daha sonra Türk Telekom tarafından tüm bu haberlerin yalan olduğunu belirten bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama;

“İnternete Yüzde 67 Zam Yapıldı’ haberleri doğru değildir ve gerçeği yansıtmamaktadır”

“Türk Telekom’un Port ücretlerindeki artışlarla ilgili olarak son dönemde gündeme gelen fiyat düzenlemesi konusunda bir açıklama yapma gereği duyulmuştur. 

Bazı yayın organları ve sosyal medya platformlarında belirtilen ‘İnternete yüzde 67 zam yapıldı’ içerikli haberler ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Belirtmek isteriz ki, toptan seviyedeki Port ve Transmisyon ücretlerinde Şubat 2020’den beri herhangi bir fiyat güncellemesi yapılmamıştır. Aradan geçen iki yılı aşkın süre zarfında dünya ve Türkiye ekonomisindeki konjonktüre bağlı olarak maliyetleri doğrudan etkileyen ekonomik parametrelerde ciddi değişiklikler yaşanmıştır. Şubat 2020’den bugüne transmisyon (iletim) maliyetleri önemli ölçüde artmış olmasına rağmen transmisyon ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.

Toptan seviyede gerçekleştirilen fiyat düzenlemesinin perakende seviyesindeki internet ücretlerine yansıması ise tamamen ilgili internet servis sağlayıcı işletmelerin kendi stratejileri kapsamında belirlenecek olup, bu artışın; iddia edilen oranların ve enflasyonun da çok altında olacağı öngörülmektedir.

Toptan seviyedeki hizmetler için öngörülen güncelleme teklifi, 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Türk Telekom”

Yukarıda gördüğünüz gibi zam haberlerine ilişkin Türk Telekom tarafından bir cevap verildi ve toptan seviyedeki hizmetlerin fiyatlarının güncelleneceğini ve bu fiyat güncellemesinin 1 Haziran 2022 tarihinde olacağı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde 1 Haziran itibariyle Turk net ve diğer firmaların zam haberleri de duyurulmuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir