BioNTech, mRNA kanser aşısı denemelerine başlıyor
  1. Anasayfa
  2. Tıp
Trendlerdeki Yazı

BioNTech, mRNA kanser aşısı denemelerine başlıyor

BioNTech ve İngiltere Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, mRNA bazlı kanser aşısı için ortaklık yapacaklarını duyurdu. İlk kanser aşısının denemeleri Eylül ayından itibaren başlıyor.

BioNTech aşı denemesi için tarih verdi

BioNTech, mRNA kanser aşısı denemelerine başlıyor

Yeni ortaklık ile İngiltere’deki kanser hastaları, mRNA bazlı kanser aşıları da dahil kişiselleştirilmiş mRNA tedavilerine kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Tedavide, aktif kanser hücreleri hedeflenecek ve bu hücrelerin tekrar geri dönmesi engellenecek.

Aynı zamanda yeni iş birliği Birleşik Krallık’ta yeni araştırma ve geliştirme merkezi kurulmasını da içeriyor. BioNTech, Cambridge’de bir laboratuvar ve Londra’da araştırma ve geliştirme merkezi kuracak.

İngiltere sağlık sekreteri Steve Barclay, basın açıklamasında “BioNTech, bir Covid-19 aşısı konusunda dünyaya liderlik etmeye yardımcı oldu ve bilimsel ilerleme, yenilikçilik ve en son bilimsel teknolojiye olan bağlılığımız, onları kanser aşıları üzerinde birlikte çalışacak mükemmel ortaklar haline getiriyor” açıklamasını yaptı.

BioNTech CEO’su bilim insanı Uğur Şahin ise ”Hedefimiz, 20 yılı aşkın süredir araştırdığımız teknolojileri kullanarak immünoterapi ve aşı gelişimini hızlandırmak. İşbirliği, dünya çapında toplu olarak yüz milyonlarca insanı etkileyen çeşitli kanser türlerini ve bulaşıcı hastalıkları kapsayacak” açıklamasını yaptı.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Stocard İle Alışverişleriniz Daha Kolay ve Güvenli

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir