5 yaş altındaki çocuklar için yeni COVID-19 aşısı!
  1. Anasayfa
  2. Tıp
Trendlerdeki Yazı

5 yaş altındaki çocuklar için yeni COVID-19 aşısı!

Ülkemizde COVID-19 aşısı ile birlikte vaka sayıları azalmış olsa bile diğer ülkelerde aşılama devam ediyor. Sağlık şirketleri de aşı çalışmalarını hızlandırdılar. COVID-19 sürecinde Pfizer ve BioNTech öne çıkan şirketlerden oldular. İki şirket şimdi de çocuklar için ürettikleri koronavirüs aşısını ABD Gıda ve İlaç Daire’sinin onayına sundu.

5 yaş altındaki çocuklar için yeni COVID-19 aşısı!

Çocuklar için üretilen COVID-19 aşısı onay bekliyor!

Pfizer ve BioNTech, 6 ay ile 4 yaş arasındaki çocuklar için üç dozluk koronavirüs aşısı başvurusunu tekrar FDA’ya sundu. İki şirket öncesinde aşının acil kullanım onayı için FDA’ya başvurmuştu. Ancak o dönem daha fazla veri olması gerektiği nedeni ile başvuru reddedilmişti. Bu kez yeni COVID-19 aşısı araştırılmak üzere kabul görüldü.

5 yaş altındaki çocuklar için yeni COVID-19 aşısı!

Pfizer ise geçtiğimiz hafta yapılan deneylerde 3 dozluk COVID-19 aşısının 5 yaş altındaki çocuklarda güçlü bir bağışıklık oluşturduğunu açıkladı.

5 yaş altı çocuklar için yeni COVID-19 aşısı girişimleri hakkında açıklama yapan FDA, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ebeveynlerin küçük çocuklarına COVID-19’a karşı aşı yaptırma konusunda endişeli olduklarını biliyoruz. FDA olarak veri ve bilgilerin değerlendirilmesinin ne kadar süreceğini tahmin edemiyoruz ancak aldığımız herhangi bir acil kullanım onayı talebini bir bilim temelli yaklaşım ile mümkün olan en kısa sürede gözden geçireceğiz.”

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 5 NOKTA

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir