1. Anasayfa
  2. Dizi - Film

Bilim Kurgu Rüzgarı Esen Bir Yaz Sizi Bekliyor: İzlemeyi Unutmayın!

Bilim Kurgu Rüzgarı Esen Bir Yaz Sizi Bekliyor: İzlemeyi Unutmayın!

Bu yaz, bilim kurgu dünyasında büyük bir heyecan yaşanıyor. Apple’ın etkileyici kıyamet sonrası dizisi Silo, geçtiğimiz hafta final yaptı. Star Trek’in Strange New Worlds’ü ise 2. sezonuna kadar Ağustos ayında devam ediyor ve Disney Plus, MCU’nun uzaylı komplosunu anlatan Secret Invasion dizisini seyircilerle buluşturmaya devam ediyor. Ayrıca, merakla beklenen Black Mirror’ın da geri dönüşü söz konusu.

Ancak, bu yalnızca başlangıç! Bu yaz, bilim kurgu severlerin heyecanla beklediği birçok dizi daha izleyiciyle buluşacak. Tüm bu seçenekler arasında değerli boş zamanlarınızı nasıl değerlendireceğinizi planlamak zor olabilir. İşte size hayatınızı biraz daha kolaylaştıracak bir liste:

  • Foundation – 2. Sezon (Apple TV Plus) – 14 Temmuz

Apple’ın Foundation serisini uyarlaması yavaş bir başlangıç yapsa da, 1. sezonun sonunda bilim kurgu destanının büyük bir potansiyeli olduğunu gösterdi. İkinci sezon, bir asır sonrasını konu alacarak daha heyecan verici bir deneyimin kapısını seyircileri için aralayacak. Dizinin yeni bölümleri Cuma günleri yayınlanacak ve prömiyeri 14 Temmuz’da gerçekleşecek.

  • Futurama – 11. Sezon (Hulu) – 24 Temmuz

Uzun zamandır beklenen Futurama’nın geri dönüşü nihayet gerçekleşiyor. 10 bölümlük yeni sezon, retrofütüristik bir bakış açısıyla günümüz sorunlarını keşfetmeye devam edecek. Dizinin yeni bölümleri Hulu’da Pazartesi günleri yayınlanacak.

  • Invasion – 2. Sezon (Apple TV Plus) – 23 Ağustos

Bu yaz istilaların yazı gibi görünüyor. Apple’ın bu bilim kurgu dizisi, insanlar ve uzaylı ziyaretçileri arasındaki savaşı ele alacak ikinci sezonuyla geri dönüyor. İlk sezon, istilanın başlangıç günlerini farklı perspektiflerden anlatmıştı, ancak ikinci sezondan gelen ilk görüntüler, işlerin daha da yoğunlaşacağını ve aksiyon dolu olacağını gösteriyor. Dizinin prömiyeri 23 Ağustos’ta yapılacak ve haftalık bölümleri her Çarşamba yayınlanacak.

Bilim Kurgu Rüzgarı Esen Bir Yaz Sizi Bekliyor: İzlemeyi Unutmayın!
  • Ahsoka (Disney Plus) – 23 Ağustos

Bu yeni Star Wars spinoff’u, The Mandalorian’da Rosario Dawson tarafından canlandırılan eski bir Jedi Şövalyesi olan Ahsoka’ya odaklanacak. Dawson, karakteri takip eden yeni dizi için geri dönüyor ve “savunmasız bir galaksiye yönelik ortaya çıkan bir tehdidi araştırırken” Ahsoka’nın maceralarına eşlik edeceğiz. Dizinin yeni bölümleri Çarşamba günleri yayınlanacak ve 23 Ağustos’ta başlayacak.

  • Loki – 2. Sezon (Disney Plus) – 6 Ekim

İlk sezonuyla Marvel Sinematik Evreni’nde çoklu evrenin kapılarını aralayan Loki’nin ikinci sezonu da oldukça ilginç olacak gibi görünüyor. Dizi 6 Ekim’de yayınlanmaya başlayacak ve muhtemelen yeni bölümler Cuma günleri yayınlanacak.

Bilim Kurgu Rüzgarı Esen Bir Yaz Sizi Bekliyor: İzlemeyi Unutmayın!

Bu liste, boş zamanlarınızı değerlendirmek ve heyecan dolu dünyalara adım atmak için size bir rehber niteliği taşıyor. Kendinizi bu büyülü hikayelerin içine bırakın ve keyifli seyir deneyimlerinizin tadını çıkarın!

Yazı Kaynakları
Kaynak: The VERGE
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir