Apple TV, 2019 model LG televizyonlara da geldi
  1. Anasayfa
  2. Genel

Apple TV, 2019 model LG televizyonlara da geldi

LG’nin 2019 model OLED ve NanoCell akıllı televizyon modellerini başta olmak üzere 80 ülkede Apple TV uygulamasını güncelleme şeklinde dağıtmaya başladı. Apple TV+ de uyumlu ülkelerde erişime açılacak.

Apple markasının bazı yazılım platformlarını diğer televizyon üreticilerine açmasından sonra hızlı bir şekilde televizyon modellerinde bunları görmeye başladık. Şimdilerde ise 2019 model LG akıllı televizyonlara da Apple TV uygulama güncellemesi geliyor.

Apple TV inside LG Smart TV

LG için Apple TV’de İçerikler Artıyor

İlk süreçte yalnızca iOS ve Mac cihazlarından içerik aktarabileceğiniz AirPlay özelliği akıllı televizyonlarda görünmeye başladı. Daha sonralarda ise akıllı ev aletlerini kontrol edebilen HomeKit uygulaması yayınlandı. TV kanallarını ve yapımcı şirketlerin özel içeriklerini bulup izleyebileceğiniz Apple TV uygulaması da yavaş yavaş kendisine yer buluyor.

LG firması ise yaptığı açıklamada 2019 model belirli akıllı televizyonlarına Apple TV uygulamasını yayınladığını duyurdu. Cihaz kullanıcılarına da pek çok kanalın yanı sıra iTunes üzerindeki premium içeriklere erişme olanağı da sağlanacak. Uygulamanın en önemli avantajlardan biri de eğer ülkenizde açık ise Apple TV+ özel içeriklerine de erişimin sağlanabilmesi.

Apple TV +

Apple servislerinin yayılması, firma açısından da abone sayılarına olumlu katkı yapıyor. Bu sayede ortak üreticiler açısından da Apple kullanıcılarını kendisine çekiyor. Fakat bilindiği gibi Apple’ın hali hazırda bir televizyon modeli mevcut değil. Apple TV uygulaması şu süreçte 80 ülkede 2019 model OLED ve NanoCell televizyon modellerinden başlayarak dağıtılıyor. Firma, 2018 modelli belirli LG televizyonlara da Apple TV uygulamasını sunacak.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir