Hızlı şarj teknolojileri gelişiyor: Rekor 240W
  1. Anasayfa
  2. Genel

Hızlı şarj teknolojileri gelişiyor: Rekor 240W

Akıllı telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmezi. Fakat telefonları hayatımızda bu kadar çok kullanırken, şarj durumu bazen can sıkıcı oluyor. Bundan dolayı hızlı şarj teknolojilerinin geliştiricisi ve sektörün dev isimleri olan Çinli akıllı telefon üreticilerinin, hızlı şarj teknolojileri konusunda rekabeti sürüyor. Şimdi de ismi belirtilmeyen bir şirketin 240W’lık şarj adaptörü geliştirdiği bilgisi ortaya çıktı.

Dünyada hızlı şarj trendleri oldukça hızla gelişiyor. Buna bağlı olarak da şirketler de hızlı şarj teknolojisi noktasında birbirleriyle yarışa girmiş durumda. Bugün ise Digital Chat Station, Çinli OEM bir geliştiricinin 240W hızlı şarj adaptörü üzerinde çalıştığını öne sürdü.

hızlı şarj teknolojisi

Yeni Hızlı Şarj Rekoru Olabilir: 240W

Bildirilenlere göre, OEM bir şirketin 24V 10A gücünde 240W hızlı şarj desteği sunan yeni adaptör, günümüzde yaygınlaşmaya başlayan 200W hızlardan yaklaşık yüzde 20 daha yüksek hızlar sunmayı amaçlıyor. Bu verilere bakıldığında ise 4.500 mAh kapasiteli bir batarya, 0’dan 100’e yalnızca 9 dakika içerisinde şarj edilmiş olacak.

Digital Chat Station tarafından paylaşılan gönderide yeni adaptörün hangi firma tarafından geliştirildiği henüz belirtilmiş değil. Ancak tahminlere göre, geliştiren şirketin bu yılın başlarında kullanıcılara 240W SuperVook hızlı şarj konseptini sergilemiş olan OPPO olabileceği düşünülüyor. Eğer ki denemelere başarılı olursa, şu anda hızlı şarj rekorunu elinde tutan Çin merkezli akıllı telefon üreticisi IQOO, yakında liderliğini kaybedebilir.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir