1. Anasayfa
  2. Genel

Amazon’un sesli asistanı Alexa büyük hata yaptı

Amazon’un sesli asistanı Alexa büyük hata yaptı

Amazon’un sesli asistanı Alexa, 10 yaşındaki bir kız çocuğundan yarı takılı bir fişin uçlarına bozuk para ile dokunmasını istedi. Gelişme üzerine Amazon, sesli asistanını güncellemek zorunda kaldı.

Amazon'un sesli asistanı Alexa büyük hata yaptı
Amazon, Alexa

Twitter’da küçük kızın annesi Kristin Livdahl, yaşananları şöyle dile getirdi:

“Daha önce YouTube’da bir [beden eğitimi] öğretmeninden, ayağınızdaki bir ayakkabıyla uzanmak ve yuvarlanmak gibi bazı fiziksel meydan okumalar izleyip, bunları yapıyorduk. Dışarıda hava kötüydü. [Kızım] sadece bir tane daha yapmak istedi.”

O sırada Amazon Echo asistanı, internette bulduğu bir meydan okumaya önerdi ve “Bir telefon şarj cihazını prizin yarısına kadar takın, ardından açıktaki uçlara bozuk para ile dokunun” dedi.

Livdahl, duruma “Hayır, Alexa, Hayır!” diye bağırarak müdahale ettiğini belirtti. Kızının “böyle bir şey yapmayacak kadar akıllı” olduğunu da söyledi.

“Kuruş mücadelesi” olarak bilinen tehlikeli etkinlik, yaklaşık bir yıl önce TikTok ve diğer sosyal medya sitelerinde dolaşmaya başladı.

Metaller elektriği iletir ve onları canlı elektrik prizlerine takmak elektrik çarpmalarına, yangınlara neden olabilir. ve diğer hasarlar.

Carlisle East itfaiye istasyonu müdürü Michael Clusker 2020’de Yorkshire’daki The Press gazetesine “Parmaklarınızı, ellerinizi, kollarınızı kaybedebileceğinizi biliyorum” dedi.

Amazon'un sesli asistanı Alexa büyük hata yaptı
Amazon, Alexa

Amazon, BBC’ye yaptığı açıklamada, asistanın gelecekte bu tür etkinlikleri önermesini önlemek için Alexa’yı güncellediğini söyledi.

“Yaptığımız her şeyin merkezinde müşteri güveni var ve Alexa, müşterilere doğru, alakalı ve yararlı bilgiler sağlamak için tasarlandı” dedi Amazon yaptığı açıklamada.

“Bu hatayı fark eder etmez düzeltmek için hızlı bir şekilde harekete geçtik. “

Yaşanacak büyük facia son anda önlendi.

Amazon şikayetleri artmaya başladı. Tüm şikayetler için tıklayın.

İOS ve Android İçin en İyi 3 meditasyon uygulaması

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir