Yükselen Fiyatlara Karşı Telefon Tamiri

Teknolojide yaşanan çip krizleri, dünya genelindeki enflasyonlar, ülkemizde yaşanılan döviz kuru gibi hareketler yeni teknoloji fiyatlarını her geçen gün daha da yükseltiyor. Bu yükselişle birlikte artık ana ihtiyaçlarımızdan olan akıllı telefonlarında fiyatları hızla yükseliyor. Her zaman kılıflarla, ekran koruyucularla özenle korunan telefonlarımız zaman zaman istemediğimiz şekilde arızalar verebiliyor, düşüp kırılabiliyor. Bu gibi durumda önceden yeni telefon almaya yönelirken şimdi tamirinin mümkün olup olmadığı sorgulanıyor ve mümkünse tamirinin yapılması tercih ediliyor.

Bizlerde bir telefonun ne kadar sürede tamir edileceği, tüm bu süreçte neler yaşayacağımızı gözlemleyebilmek adına bu içeriği oluşturduk. İçeriği hazırlamamızda bizlere sponsor olan Tufan İletişime teşekkür ederiz. ?

Gelin ekranı kırılmış bir iPhone 7 Plus cihazın tamir sürecine birlikte bakalım.

1-Tufan İletişim ile bağlantı kuruyoruz

İçeriği hazırlayabilmek adına Tufan İletişim WhatsApp destek hattı üzerinden iletişime geçtik. Kısa sürede bize WhatsApp destek hattından dönüş sağlandı. Yapılan dönüşte kısa sürede en güzel şekilde ekran değişimimizin yapılacağı bilgisi verildi. Ardından cihazımızın nasıl gönderebileceğimiz hakkında bilgi verildi. Ekran görüntüsünde de göreceksiniz fakat buraya da nasıl telefonlarınızı iletebileceğinizi yazalım.

Tufan İletişim ile Akıllı Telefon Tamiri

İstanbul’da yaşayan arkadaşlarımız telefonlarını bizzat kendileri aşağıdaki adrese giderek teslim edebilirler;
Tren metrobüse Marmara’ya çok yakın Kadıköy belediyesinin sağ tarafında Hasanpaşa İş Bankasını geçince Kurbağalı Dere Cad. NO:66 A Söğütlüçeşme Durağı 

Aynı zamanda bizim gibi İstanbul dışında ikamet edenler için Türkiye’nin her yerinden TEK TARAFLI ücretsiz olarak MNG kargo kurumsal kodu: 317321029 veya Yurtiçi Kurumsal kodu: 400167367 ile telefonlarınızı iletebilirsiniz.  

2-Ürünümüzü Paketliyoruz

Yukarıda yazan bilgileri WhatsApp üzerinden aldıktan sonra iPhone 7 Plus cihazımızı paketlemeye başladık. Paketlerken bir kağıda telefon arızamızdan bahsettik ve ekran şifremizi yazdık. Telefonumuzun üzerine bu kağıdı koyup paketlemeye başladık. Elimizde telefonumuzun kutusu olmadığı için bulduğumuz en uygun kutuya köpük bir sargıyla yerleştirdik. Ardından ekstra bir kutuya koyarak bükülmeler ve darbelere karşı ekstra önlem almak istedik.

3- Kargoya Teslim Ediyoruz

Paketimizi hazırladıktan sonra en yakın kargo firması olan Yurtiçi Kargoya giderek, yukarıdaki kodu iletip paketi teslim ettik. Kargo kodu anlaşması olduğu için bizden herhangi bir kargo ücreti talep edilmedi. Daha sonra kargonun ulaşmasını bekledik.

4- Tufan İletişimden Aranıyoruz

Ordu’ dan İstanbul’a 1 gün sonra paketimiz ulaştı ve paketi teslim alınır alınmaz. Tufan İletişim tarafından arandık. Saat 18:16’ da arandık ve telefonumuzun arızası hakkında bilgi alındı aynı zamanda fiyat bilgisi verilip verilmediği gibi sorular soruldu.

Bütün sorunları ve bilgileri paylaştıktan sonra teşekkür edilerek görüşme sonlandı.

5- Ekran Değişimi İşlemi Tamamlandı

Telefon görüşmesinden 40 dakika sonra WhatsApp destek hattından bir video aldık. Videoda telefonumuzun tamirinin gerçekleştirildiğini gördük. Ardından telefonun gönderileceği adres istendi, adresi ilettik. Yarın telefonun kargoya verileceği konusunda bilgi verildi.

6- Kargodan Mesaj Aldık

Bir sonraki gün kargo firmasından, telefonun kargoya verildiği bilgisini aldık. Mesajda takip kodu da bulunuyordu.

7- Paketi Teslim Almaya Gidiyoruz

Telefonu takip kodu ile takip ettik, telefon şubemize geldiği bilgisini aldıktan sonra bizzat şubeden teslim aldık. İsterseniz adresinize gelmesini bekleyebilirsiniz fakat biz dağıtım vb. süreçlerle işlemin uzamasını istemedik ve direkt paketi almaya gittik.

8- Telefonu Paketten Çıkartıyoruz

Paketi şubeden teslim aldıktan sonra telefonu hemen paketinden çıkartmak için ofise geçtik. Paket o kadar büyük gelmiş ki bir telefon nasıl böyle gelebilir diye düşünmeden edemedik. Hemen paketi açtık ve baktık ki metrelerce baloncuklu naylon ile sarılmış. Açtık açtık ve açtık, nihayet kutumuza ulaştık telefonumuzu kutudan da çıkarttık ve anlık bir şaşkınlık yaşadık. Çünkü telefonumuzla birlikte bizlere güzel bir kılıf hediye etmişler. Teşekkürler Tufan İletişim.?

9- Her şey yerli yerinde!

Telefonumuzun ekranı gönderdiğimizde ilk görsellerde de göreceğiniz gibi darmadağındı şimdi ise pırıl pırıl harika bir şekilde bizlerle. Biraz kullanarak ekranı denemek adına telefonda vakit geçirdik. Telefonun sorunsuz çalıştığını gözlemledik ve tertemiz işçilik yapıldığını gördük. Bu içeriği hazırlamamıza sponsor oldukları için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Tüm okurlarımıza hem uygun fiyata hem kaliteli şekilde tamir işlemlerini gerçekleştirmeleri adına Tufan İletişim ile görüşmelerini tavsiye ediyoruz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir