Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir? Detaylı Anlatım [2023]
  1. Anasayfa
  2. Rehber

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir? Detaylı Anlatım [2023]

Uzun süredir uygun fiyatıyla kullanıcıları cezbeden Amazon, Prime üyeliğinin 7,90₺ olan fiyatını 39₺ olarak güncelledi. %400 gibi bir oranla zamlanan Amazon Prime kullanıcıları üzdü. Yaşanılan bu fiyat değişikliği mevcut Amazon Prime üyelerine henüz yansımış değil. Yeni Amazon Prime üyesi olmak isteyenlerin karşısına çıkan 39₺ fiyat sonrası bir çok mevcut Prime üyesi, Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edilir? diye aramaya başladı. Bizler de bu soruya cevap olabilmek adına rehber hazırladık.

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir? Detaylı Anlatım [2023]

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

1- Amazon’a giriş yapın

Prime üyeliğinizin olduğu Amazon hesabınıza giriş yapın.

2- Hesabım sayfasına girin

Amazon hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama çubuğunun yanında bulunan “Hesap ve Listeler” yazısına tıklayın. Üzerine tıkladığınızda sizi “Hesabım” sayfasına yönlendirecektir.

3- Prime sayfasına girin

Açılan “Hesabım” sayfasında Prime butonun göreceksiniz. Bu butona tıklayarak Prime sayfasına girin.

4- Ayarları güncelle yazısına tıkla

“Prime” sayfasına girdiğinizde sayfanın en üstünde adınız soyadınız, prime üyelik planınız, yenilenme tarihi ve yönet kısmını göreceksiniz. Yönet kısmının altında “Ayarları güncelle” yazısını göreceksiniz.
Mobilden üyeliğinizi iptal etmeye çalışıyorsanız aşağıda bulunan linke dokunup bu aşamadan devam edebilirsiniz.

5- “Üyeliği ve Ayrıcalığı Sonlandır” butonuna tıkla

“Ayarları güncelle” yazısına tıkladıktan sonra açılan menüde en altta “Üyeliği ve Ayrıcalığı Sonlandır” butonunu göreceksiniz.

6- İptal İşlemine Devam Et diyerek üyeliğini iptal et

Son aşama olarak Amazon “Amazon Prime ayrıcalıklarından bir sonraki ödeme tarihine kadar yararlanmak için hala xx gününüz var” şeklinde uyarının olduğu bir sayfaya sizi yönlendirir ve iptal etmeden son bir kere düşünmenizi sağlar. Eğer “Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir?” şeklinde bir arama yaptıysan üyeliğini iptal etmekte kararlı olduğunu düşünüyorum ve devam ediyorum. Sayfanın altında bulunan “İptal işlemine devam et” butonuna tıklayarak Amazon Prime üyeliğini sonlandırabilirsin.

Evet aşama aşama nasıl Prime üyeliğinizi iptal edeceğinizi anlattık. Eğer mobilden giriyorsanız bu bağlantıya dokunup yukarıdaki 4. Adımdan başlayarak devam edebilirsiniz.

Amazon Prime üyeliği iptali hakkında daha fazla bilgiyi buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir