Yerli Kulaklık HENDEST ZER-02 İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. Genel

Yerli Kulaklık HENDEST ZER-02 İncelemesi

Yerli Kulaklık Hendest Zer-02 modeli kulak içi kulaklığın incelemesini yaptık detaylı şekilde yaptığımız incelemeyi okumanızı tavsiye ederiz. Kulaklıklar günümüzde vazgeçilmez hale geldi. Yolda yürürken, metro ile bir yerden bir yere giderken, hatta artık bakkala bile giderken yanımızdan ayırmadığımız kulaklıkları alırken, sadece dış görünüşüne bakarak alamıyoruz.

Yerli Kulaklık HENDEST ZER-02 İncelemesi
Kulaklık Paket İçeriği

Tamam dış görünüşüne bakarak alamıyoruz da kutusunun dışında yazılan teknik terimlerin de anlamlarını bilmiyoruz. O yüzden hep bir yerlerden yorumlarını okumak istiyoruz, incelemelerini arıyoruz. Biz de bu yazımızda sizlere Yerli Kulaklık Hendest Zer-02 yi inceliyoruz. Bu kulaklığı satın almadan önce bir kaç model arasında gidip geldim, fakat bu kulaklığa yerli bir marka olduğu için fırsat vermek istedim. Uzun süre önce satın aldığım kulaklıkla ilgili bu inceleme yazısını şimdi yazmamın sebebi ise gerçekten tam olarak deneyimleyerek sizlere tam anlamıyla anlatmak istemem.

Kendi internet sitesi üzerinden sipariş verdiğim kulaklık kısa sürede elime ulaştı. Son derece korunaklı olarak paketlenmiş olarak geldi. Karton kutu içerisinde, baloncuklu korumaya sarılmış şekilde karşıma çıkan kutu ilk bakışta heyecan uyandırmasa da paketin içini açınca karşıma çıkanlar beklentilerimi karşıladı diyebiliriz.

Kutu İçeriğinde;

  • Kulaklık
  • 2x Kulaklık Başlığı
  • Taşıma Kesesi

Bir kulak içi kulaklığının kutusundan basit, ufak bir kese çıkması bile sevindirici oluyor.Yerli kulaklığımızla ilk karşılaştığım anda vay be harbi bu fiyata güzel tasarım dedim. Gerek kablo yapısı gerek metal detay göze hoş geliyor.

Kablo ve yapısı

3.5 mm Jack ve 120 cm kabloya sahip kulaklık kolay kolay birbirine karışmıyor karışsa da kolaylıkla karışıklık çözülebiliyor.

Kulaklık ve ses kalitesi

12 mm sürücüye sahip kulaklık kendi açıklamaları olan dengeli ses teknolojisiyle örtüşen ses kalitesi sunuyor. Ne tizler ne basslar sizi yoruyor sabit bir ses deneyimi sunuyor. Her tür müziği dinlerken keyif alabileceğinizi düşünüyorum, tabii ki bunun giriş seviyesi bir kulaklık olduğunu unutmayın. Başta da söylediğim gibi yolculuklar esnasında, sokakta tur atarken belki evde müzik çalarlarınızdan müzik dinlerken kullanabileceğiniz bir kulaklık. Bu fiyatlarda profesyonel deneyim beklemek zaten pek akıl işi olmayacaktır.

Dışarıya ses verme konusunda ise aşırı sessiz bir ortamda, son seviyede doğru başlıklarla bir miktar sesi dışarıdan duyabilirsiniz, fakat ortamın son derece sessiz olması ve bütün dikkatin kulaklığa verilmesiyle bu sesi duyabilirsiniz. Yani kısacası dışarıya verdiği sesi duymak için çabalamanız gerekiyor.

Mikrofon ve tuş desteği

Mikrofonlu bir kulaklık olduğundan ve mikrofon kısmıyla ilgili de iddiası olduğu için kulaklığımızın mikrofonuna da kısaca değinelim. Mikrofon üzerinde 3 Adet tuş bulunuyor, bu tuşlar ses açma/kısma ve çağrı yanıtlama şarkı değiştirme için kullanılabiliyor. Tuşların konumlandırılması duruşu bir miktar karmaşık gelebilir kullandıkça alışılıyor. Mikrofonun kalitesine gelirsek, belirtildiği gibi duru gürültüsüz bir sonuç alamadım aksine bir miktar kışırtı olduğu belirtildi. Ayrıca nedendir bilmiyorum fakat mikrofonun konumu alıştığımız gibi sol kısmında değil sağ kısımda konumlandırılmış. Pek mühim olmasa da dikkat çekici bir farklılık.

Garantiye gönderdim

Ürünü bir süre kullandıktan sonra garantiye göndermek zorunda kaldım. Kulaklığın kablo bitimi Jack başlangıcı olan kısımda bir sorun nedeniyle kulaklığı taktığım cihazlarda tuhaf durumlar meydana gelmeye başladı, kabloyu hareket ettirdikce müziğin durması başlaması gibi. Bu durumu markanın iletişim numarasını arayarak bildirdim ve gayet ilgili şekilde ne yapmam gerektiğini açıkladılar. Ürünü paketleyerek ücretsiz şekilde gönderdim kısa sürede ellerine geçen kulaklığı inceleyen ekip ürünün değişimini mi yoksa para iadesini mi istediğimi sordular bu durum sanıyorum ki aldığım tarihe yakın olmasından dolayı gerçekleşti. Ürünün değişimini ve bana gelmeden kontrol edilmesini talep ettim kulaklık yine kısa sürede elime ulaştı ve hala kullanıyorum.

Bir diğer sorun ise kulaklığın sağ tarafından sol taraftan gelmesi gereken sol tarafından ise sağ tarafından gelmesi gereken sesler geliyor ki bunun için de tekrar garantiye göndermek istemedim çünkü sadece anlık müzik dinlemek için kullanıyorum.

Kısacası

Yerli kulaklık Hendest Zer- 02 yi genel hatlarıyla toplayacak olursak, fiyatıyla ve verdiği ses kalitesiyle anlık dinleyicileri üzmeyecek, kaliteli ve hoş bir yapıya sahip kulaklık. Kullanıcısını üzmeyecek fakat alıp en tepelerde de keyif yaşamayacak kulaklık diyebiliriz


Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir