Xiaomi, yeni Mi 12S’e büyük bir kamera sensörü yerleştirdi
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Xiaomi, yeni Mi 12S’e büyük bir kamera sensörü yerleştirdi

1 inçlik bir sensör bir akıllı telefon için dev

Xiaomi bugün üç yeni akıllı telefonu tanıtıyor ve bunlardan biri oldukça büyük bir yeni özellikle geliyor: bir akıllı telefon için nispeten dev olan 1 inçlik bir kamera sensörü.

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu Mi 12S Ultra ile ilgili her şey büyük. 6.73 inç OLED ekrana, bir çip üzerinde birinci sınıf Snapdragon 8 Plus Gen 1 sistemine ve telefonun arka tarafının yaklaşık üçte birini kaplayan kamera merceği şeklinde bir çıkıntıya sahip.

Bu sahte lensin içinde telefonun üç kamerası var: 48 megapiksel ultra geniş, 5x optik zumlu 48 megapiksel telefoto (ve muhtemelen çok iyi görünmeyecek “120x” dijital zum) ve son olarak, 50 megapiksel ana kamera. 1 inçlik sensörü kullanır.

Birkaç farklı şirket daha önce telefonlarına 1 inçlik sensörler yerleştirdi, ancak bu çok yaygın değildi – Sony’nin RX100 serisi gibi üst düzey nokta vuruşlu modellerde 1 inçlik sensörler bulma olasılığınız daha yüksek. Daha büyük boyut, sensörün daha fazla ışık toplamasına ve daha ayrıntılı görüntüler yakalamasına olanak tanır. Bir telefonu DSLR’ye dönüştürmez, ancak tipik akıllı telefon kamerasından bir adım ötede olabilir; Örneğin iPhone 13 Pro, DPReview’a göre 1/1.65 inç sensör boyutuna sahip. (Referans olarak, bir sensörün görüntüleme alanının gerçek boyutu, belirtilen ölçümün izin verdiğinden daha küçüktür.)

Xiaomi, telefonun kamera sisteminin “Leica ile birlikte tasarlandığını” söyledi ve şirket, Engadget’e 1 inçlik görüntü sensörünü geliştirme maliyetini Sony ile paylaştıklarını söyledi. Sony aslında geçen yılın sonlarında 1 inçlik bir sensör kullanan bir telefon çıkardı, ancak sensörün yalnızca bir kısmında yakalandı, oysa Xiaomi’nin telefonunun her şeyi kullanacağı bildiriliyor.

Xiaomi, yeni Mi 12S'e büyük bir kamera sensörü yerleştirdi

Xiaomi Mi 12S ne kadara satılacak?

Kamera bir yana, Mi 12S Ultra, aksi takdirde bir amiral gemisi telefonun tipik özelliklerine sahiptir. IP68 su ve toza dayanıklılık, büyük bir 4.860 mAh pil, 67W kablolu hızlı şarj ve 120Hz yenileme hızı ekranına sahiptir. Telefonun ayrıca Dolby Vision HDR’de çekim yapabilen ilk Android cihazı olması bekleniyor.

12S Ultra ilk olarak Çin’de piyasaya sürülecek. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip bir model 5,999 RMB’ye (yaklaşık 900 ABD Doları), 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip üst düzey bir sürüm ise 6,999 RMB’ye (yaklaşık 1.050 USD) satılacak.

12S Ultra’ya ek olarak, Xiaomi ayrıca iki alt uç model sunuyor: 12S ve 12S Pro. Bu iki telefon, Ultra’dan daha küçük ama yine de tipik akıllı telefon sensöründen daha büyük olan 1/1.28 inç boyutunda bir ana kamera sensörüne sahip. 12S daha küçük 6.28 inç 120 Hz ekrana sahipken 12S Pro, Ultra gibi 6.73 inç 120 Hz OLED ekrana sahip. Her ikisi de aynı Snapdragon 8 Plus Gen 1 yongasını alır. 12S için fiyatlandırma 3.999 RMB’den (600 USD) başlar ve 12S Pro için fiyatlandırma 4.699 RMB’den (700 USD) başlar.

Kaynak: THE VERGE

Apple Watch Series 8’in ateşiniz olup olmadığını tespit edebileceği bildiriliyor

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir