Ücretsiz En İyi 5 VPN Uygulaması
  1. Anasayfa
  2. Rehber

Ücretsiz En İyi 5 VPN Uygulaması

Zaman zaman elimizde olmayan sebeplerle internet erişimimiz sansürlenebiliyor, erişimlerimiz kısıtlanabiliyor ve kimi zaman da gizliliğimizi korumamız gerekebiliyor. Ancak, bu tür kısıtlamalara ve gizlilik endişelerin karşı önlemler almanın yolu da mevcut. İşte, internet özgürlüğünüzü korumak ve sansürden etkilenmeden güveli internete erişim sağlamak için kullanabileceğiniz veri kısıtlaması olmayan ücretsiz en iyi 5 VPN uygulaması:

1- 1.1.1.1 WARP

Ücretsiz En İyi 5 VPN Uygulaması

Ücretsiz en iyi 5 VPN uygulaması listemizin ilk uygulaması; 1.1.1.1 VPN, tamamen sınırsız bant genişliğine sahip, güvenilir ve sınırsız bir VPN sağlayıcısıdır. Dünya’da internet güvenliği anlamında en çok güvenilen CloudFlare firması tarafından geliştirilmiştir. Gizliliğin bir hak olduğunu ve verilerin asla satılmayacağını özellikle bildiriyorlar. En hızlı DNS çözümleyicisi üzerine kurulu olduğu için birçok rakibinden çok daha yüksek hızlarda güvenli bir şekilde internette dolaşmanızı sağlıyor.  Aşağıdan uygulamanın anasayfasına erişebilir ve istediğiniz cihazınıza hızlıca indirip kurabilirsiniz.

2- Proton VPN

Ücretsiz En İyi 5 VPN Uygulaması

Proton VPN, Dünyanın en büyük şifrelenmiş e-posta hizmeti olan Proton Mail uygulamasını geliştiren ekip tarafından geliştirilmiştir. Güvenilir ve sınırsız bant genişliği sunan ücretsiz bir VPN sağlayıcısıdır. Üç farklı konuma aynı anda bağlanma imkanı sunuyor ve kayıt tutmama garantisi veriyor. Güçlü şifreleme yöntemleri ve güvenlik özellikleriyle kullanıcılarını en iyi şekilde koruyor. Aşağıdaki bağlantıdan Proton Vpn sitesini ziyaret edebilir ve uygulamayı cihazınıza kurarak hızlıca kullanabilirsiniz. Ücretsiz en iyi 5 VPN uygulaması listemize devam ederken hatırlatmak isteriz ki liste tamamen bizim araştırmalarımızdan yola çıkılarak hazırlanmıştır.

3- PrivadoVPN

Ücretsiz En İyi 5 VPN Uygulaması

PrivadoVPN, Ücretsiz sürümü 10GB veri ve 12 ülkede sunuculara erişim sunar. PrivadoVPN 256 bit AES şifreleme ile yüksek gizliliğe sahip. Ayrıca İsviçre Gizlilik Yasaları tarafından korunmaktadır ve bu sebeple güçlü bir gizlilik politikasına sahiptir, kullanıcı verilerini kaydetmez. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Privado VPN sitesine giriş yapın gelen formda ücretsiz versiyonunu kullanmak istediğinizi seçin ve e-posta adresinizi girin. E-posta adresinize gelen doğrulama bağlantısına tıklayarak PrivadoVpn sitesine giriş yapın ve VPN indirerek size verilmiş kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak kullanmaya başlayın.

4- Hide.me VPN

Ücretsiz En İyi 5 VPN Uygulaması

Hide.me VPN, 5 farklı konumda erişim imkanı sunan ve aylık 10GB veri kullanımına sahip bir ücretsiz VPN hizmetidir. Hızlı bağlantıları ve kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeker. Ücretsiz kullanım için üye olmanız gerekmez. Aşağıdaki bağlantıdan Hide.me VPN uygulamasını cihazınıza indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

5- Opera Browser (Alternatif Yöntem)

Ücretsiz En İyi 5 VPN Uygulaması

Ücretsiz en iyi 5 VPN uygulaması listemizde Opera Browser ne alaka diyeceksiniz evet fakat tam olarak burada olması gereken önemli bir uygulama. Opera Browser üzerinde bulundurduğu yerleşik VPN hizmeti ile ister mobil tarayıcı ister masaüstü tarayıcı kullanımlarında internet erişim engellerini aşabilir, güvenli bir şekilde internette dolaşabilirsiniz. Opera Browser’ın eksi yönü mobil uygulamalar yerine gireceğiniz tüm sitelere tarayıcı üzerinden girmeniz gerekecektir fakat zorunlu hallerde tercih ve kabul edilebilir bir hizmet olarak görüyoruz. Opera Browser’ı kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Tarayıcıyı indirip kurduktan sonra ayarlardan VPN özelliğini açmayı unutmayın!

Ücretsiz VPN hizmetleri genellikle reklamlarla desteklenir ve bazı kısıtlamalara sahiptir. Fakat bu yazımızda olabildiğince reklamsız ve kısıtlamasız VPN hizmetlerine yer vermeye çalıştık. Fakat yine de, internet özgürlüğünüzü tam anlamıyla korumak istiyorsanız, premium (ücretli) bir VPN hizmeti kullanmanızı öneririz. Ücretli VPN’ler daha yüksek hızlar, güvenlik özellikleri ve daha geniş sunucu seçenekleri sunar. Ayrıca, güvenilir bir VPN sağlayıcısı seçmek önemlidir, çünkü bazı ücretsiz VPN’ler kullanıcı verilerini izleyebilir veya güvenlik açıkları içerebilir. Listemizi hazırladığımız VPN hizmetlerinde yine bu konuda en güvendiğimiz ve güvenilirliğini kanıtlamış hizmetlere yer verdik.

Sonuç olarak, ne zaman internet erişiminde kısıtlamalar ve güvenlik açıkları olabileceğini bilemiyoruz. Bu sebeple en azından en güvendiğiniz ücretsiz bir VPN hizmetini cihazınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. İnternet özgürlüğünüzü, güvenliğinizi korumak ve sansürden etkilenmeden internete erişim sağlamak için veri kısıtlaması olmayan listelediğimiz ücretsiz VPN hizmetleri kullanabilirsiniz

Unutmayın, VPN’ler yalnızca internet trafiğinizi şifreleyerek gizliliğinizi korur, ancak herhangi bir yasadışı etkinlikte kullanılmamalıdır. Yasalara ve düzenlemelere uymak önemlidir.

Ücretsiz en iyi 5 VPN uygulaması listemizde olması gerektiğini düşündüğünüz uygulamaları bizlere yorumlardan iletebilirsiniz.

Not: Bu yazı, genel bilgi sağlama amacı taşımaktadır. VPN hizmeti seçerken ve kullanırken kendi araştırmanızı yapmanız ve güvenilir bir VPN sağlayıcısı seçmeniz önemlidir.
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir