Uber, Kitap Bağışlarınızı Deprem Bölgesine Ulaştıracak! İşte Detaylar!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Uber, Kitap Bağışlarınızı Deprem Bölgesine Ulaştıracak! İşte Detaylar!

Uber’in Kitap Bağış Kampanyası, 16 Nisan Pazar günü 12:00-17:00 saatleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 

Uber, uygulamasında pazar gününe özel olarak çıkacak olan ve ücretsiz çağrılabilecek “Uber Kitap” ürünü ile, İstanbul’daki kullanıcılarına kolayca kitap bağışlama imkânı sunuyor. Toplanacak tüm kitaplar deprem bölgesindeki okullara ulaştırılmak üzere, Herkese Kitap Vakfı’na teslim edilecek.

Global teknoloji platformu Uber, 16 Nisan Pazar günü saat 12:00-17:00 arasında kitap bağışlarınızı toplamak üzere yola çıkıyor. İstanbul’da gerçekleşecek kitap bağış kampanyası ile toplanan tüm kitaplar, Herkese Kitap Vakfı iş birliği ile deprem bölgesindeki okullara ulaştırılacak.

Kampanyaya katılmak isteyen Uber kullanıcıları pazar günü belirtilen saatler arasında Uber uygulamasından “Uber Kitap” ürününü seçerek bulundukları konuma ücretsiz çağırıp, bağışlanacak kitapları adrese gelen Uber Taksi sürücüsüne teslim edebilirler. “Uber Kitap” çağrısı, o an çağrı talebinde bulunan kullanıcının en yakınında bulunan ve müsait olan Uber Taksi sürücülerine yönlendirilecektir. Uber kullanıcıları bağışlanacak kitaplarını, gelen Uber Taksi sürücülerine belirtilen saat aralığında teslim edebilecektir.

Uber Kitap kampanyasına devam etmekten duydukları mutluluğu dile getiren Uber Türkiye, İsrail, Malta CEO’su Neyran Bahadırlı “Geçtiğimiz dönemlerde yaptığımız kitap bağışlama kampanyamızı, aldığımız olumlu geri bildirimler üzerine bu sefer deprem bölgesindeki okullar için hayata geçiriyoruz. İstanbullular, Uber uygulamasını kullanarak evlerinde duran ve kullanılmayan kitapları, Uber ve Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla deprem bölgesindeki okullara kolayca ulaştırabilirler. Uber teknolojisini ve şehirdeki geniş ulaşım ağını, sosyal fayda sağlayacak projelerde kullanmaya devam etmekte kararlıyız” dedi.

Uber, Kitap Bağışlarınızı Deprem Bölgesine Ulaştıracak! İşte Detaylar!

Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap iletmek için çalışmalar yapan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, İstanbul’daki tüm kitap dostlarını “Uber Kitap” ürününü çağırarak kitap bağışlamaya davet etti. 

Şenver, “Kitapsız ve kütüphanesiz köy okulu kalmasın diye uğraşıyoruz. Her yıl Nisan ayının üçüncü pazar günü kutlanan Kitap Hediye Günü’nde kitaplarınızı Herkese Kitap Vakfı’na bağışlayın. Bu yıl 16 Nisan 2023 Pazar günü kutlanacak Kitap Hediye Gününde evinize ücretsiz Uber Taksi çağırıp kitaplarınızı bağışlayın. Toplanan kitapları deprem bölgesindeki okullara gönderelim. Deprem bölgesinde yaşayan binlerce çocuğa yeni pencereler açacak ve onların yollarını aydınlatacak kitaplar okullarına ulaşsın. Uber yöneticilerine, sarı taksi şoförlerine ve kitaplarını bağışlayacak kitap dostlarına deprem bölgesinde yaşayan çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Çocuklar bizim her şeyimiz, en değerli hazinemiz” dedi.

Uber Kitap bağış uygulaması nasıl çalışır:

  1. Uber uygulamasını açın, herhangi bir varış noktası girin ve “Uber Kitap” ürününe tıklayın. Alım noktanızı onaylayarak ücretsiz bir Uber Taksi çağırın. 
  2. Uber uygulaması üzerinden taksinin konumunu takip edin ve sizin bulunduğunuz konuma gelmesini bekleyin. Sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını kontrol edin.
  3. “Uber Kitap” çağrısı üzerine gelen Uber Taksi sürücüsü konumunuza vardığında bağışlamak istediğiniz kitapları kendisine teslim edin.  

Uber Kitap kampanyasından sadece 16 Nisan 2023 tarihinde 12:00-17:00 saatleri arasında İstanbul ili içinde faydalanılabilir. Diğer indirim veya promosyonlar ile birleştirilemez. Uber, gerekli gördüğü hallerde kampanya koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı sonlandırma hakkını saklı tutar. Uber Kitap talebi, Uber kullanıcısının en yakınında bu kampanya için çalışan ve o an müsait olan bir sarı taksiye yönlendirilecek ve kampanya kapsamında bağışlanmak istenilen kitaplar Uber Kitap sürücü ortağına teslim edilebilecektir.

Uber uygulaması nasıl çalışır:

  1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin
  2. Şehrin herhangi bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve yolculuğunuz için bir taksi çağırın
  3. Uber Taksi’yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir