Fujifilm’den verileri uzun süre güvende koruyacak çözüm
  1. Anasayfa
  2. Genel

Fujifilm’den verileri uzun süre güvende koruyacak çözüm

Gelişen teknolojiyle birlikte kullandığımız elektronik cihazların interneti, bilgi ve iletişim teknolojisi ve yapay zekanın veri analizi için kullanılması, devam eden dijital dönüşüm ile 4K/8K videonun genişletilmesiyle küresel olarak üretilen veri miktarı artıyor.

Bu durum verilerin uzun zamanda ve güvende depolanması ihtiyacını artırıyor. Fujifilm, tescilli teknolojisi LTO bant teknolojisi ile bu ihtiyaçlara yanıt veriyor.

LTO Ultrium 7, gelişmiş teknolojisiyle LTO Ultrium 6’nın 2,4 katı olan 6 TB kapasite ve geleneksel hızın 1,9 katı olan 300 MB/saniye aktarım hızıyla dikkatleri çekiyor.

Fujifilm LTO bant sistemleri, sabit disk depolama ile karşılaştırıldığında, TB başına düşük maliyet sağlıyor ve veri depolamak için neredeyse hiç elektrik gerektirmediği için CO2 emisyonunu da azaltıyor. Verileri ağdan fiziksel olarak izole edebildiği için siber saldırılar nedeniyle veri kaybını en aza indirerek verilerinizi koruyor. Aynı zamanda ani sistem kapanması veya çökmesinden, virüslerden kaynaklanan sistem veya veri hasarını da ortadan kaldırıyor.

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir