1. Anasayfa
 2. İnternet

Türkiye Cinema8 ile, video’nun geleceğini şekillendiriyor

Türkiye Cinema8 ile, video’nun geleceğini şekillendiriyor

Yerli bir platform olan Cinema8, hızlı ve online interaktif video yaratma imkanı sunuyor. 2017 yılında ortaya çıkarak yalnızca 2 yılda dünyadaki interaktif video öncüleri arasına girdi!

Cinema8; hızlı, kolay ve eğlenceli bir interaktif deneyim yaşama imkanı sunuyor.
Yerli ilk interaktif video/360° interaktif video platformu olma özelliği taşıyan Cinema8, e-öğrenme, oyunlaştırma, satış pazarlama, eğlence gibi sektörlerde ezber bozarak, dinamikleri yeniden yaratıyor. Daha şimdiden dünyada, özellikle e-öğrenmedeki pazar payını giderek arttırırken, interaktif video dünyasında ilk dört şirket arasında sayılmaktadır. The Stevie Awards 2017, Fiat Global Awards 2017 gibi aldığı ödüller ve yaptığı iyi başlangıçlarla sektörleri yönlendireceğinin çok açık olduğunu gösteriyor.

Türkiye Cinema8 ile, video’nun geleceğini şekillendiriyor
Örnekleri site üzerinden inceleyebilirsiniz.

Video üreticilerini sevindiren haber!

Cinema8 video üreticilerini heyecanladırıyor. İçeriğin yoğun olduğu internet ortamında izleyicilerin videoya odaklanma probleminin önüne geçmek isteyen video üreticileri, izleyiciyi videoya dahil ederek hem dikkat çekmeyi başararak mesajını iletebiliyor hem de sinema sanatına yeni bir yorum ile katkıda bulunuyor.

Türkiye, video’nun geleceğini şekillendiriyor

Videonun geleceğini birlikte şekillendirmek isteyen Cinema8, herkesin interaktif video ile tanışmasını ve içerik üretiminin eğlenceli ve basit hale gelmesini istiyor.
Türkiye’de farklı sektörlerdeki kurumsal firmalar Cinema8 kiralayarak aktif olarak kullanmaya başladılar bile. Kendi içeriklerini hazırlayarak interaktif video üreten firmalar, Cinema8 kullanım eğitimi alıyorlar. Firmaların ya da bireysel kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda ürünü kullanabilmesi için Cinema8, modül bazlı satış yapıyor. Firmalar, interaktif video, 360° interaktif video, barındırma ve yayınlama, canlı yayın, kurumsal tube, analitik gibi modüllerden istediğini alıyor.
Sadelik ve sürükle ve bırak yöntemiyle etkileşimli video oluşturmayı kolaylaştırarak, kurumların zamanlarını etkili kullanmalarına destek veriyor. Ayrıca, entegrasyon yeteneği ile izleyicilere kolay teslimat sağlıyor.

Cinema8, Sunduğu hizmetlerle kurumsal firmaların ilgisini çekmeye devam ediyor

 • Online video platformlarından telifsiz videoları ya da kendi videolarınızı almak ve bu videoları interaktif video haline dönüştürmek
 • Cinema8 Creative Studio ile video üzerinde sürükle bırak özelliği ile katmanlara farklı türdeki nesneleri eklemek (soru, resim, video, form gibi…)
 • Ayrıntılı analitikler
 • Embeded, sosyal medya, link gibi farklı türlerde paylaşım
 • İnteraktif videoları barındırmak ve yayınlamak
 • SCORM paketi almak

Örnek çalışmayı yukarıda görebilirsiniz.

Raporlama’da yeni bir dönem, gerçek zamanlı ölçümleme!

İnteraktif videoların izlenme analitiklerine, heatmap’lerine kolayca erişim sağlıyor. Raporlar ile izlenme sayıları, tamamlanma oranları, soru-cevap raporları alarak tarayıcı, lokasyon gibi informatik bilgileri kullanıcıların erişimine açıyor ve MS Excel dokümanı olarak çıktı imkanı veriyor.

Peki tüm bu imkanları sağlayan interaktif video nedir?

IV olarak da bilinen interaktif video, izleyiciye video boyunca sunduğu seçimler ile videonun kurgusunu değiştirme imkanı vererek izleyicinin hikayenin bir parçası olmasını sağlayan yeni bir medya biçimidir.

İnteraktif videonun avantajları

 • Oyunlaştırma ile eğitimin eğlenceli hale gelmesini sağlar.
 • İzleyici etkileşimi sağlar
 • Videonun kalıcılığını %22 artırır
 • İzlenme ve katılım oranlarını %700 artırır
 • Video prodüksiyon maliyetlerini 1/3 oranında azaltır
 • Videoların tamamının izlenme oranlarını %30’dan %90’a çıkartır
 • İçgörü kazandırır ve hedef kitle hakkında farkındalık yaratır
 • Altyapı maliyetini ortadan kaldırır.

Cinema8 Anasayfasına Git!

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir