Tesla Cybertruck Yollara Geç mi Çıkacak?
  1. Anasayfa
  2. Otomobil

Tesla Cybertruck Yollara Geç mi Çıkacak?

2021 bitmeden bir Tesla Cybertruck sahibi olmayı düşünenler için kötü bir haberimiz var. Tesla, 2021 bitmeden çift ve üç motorlu modellerin bir kaçının teslimatının gerçekleşeceğini bildirmişti ve tek motorlu kamyonların daha geç piyasaya sürüleceği konusunda bilgilendirme yapmıştı. Cybertruck sipariş ve konfigrasyon sayfasında bulunan bilgilendirme alanında yapılan bir güncelleme ile tüm motor türleri için 2022 yılı işaret edildi. Böylece tek motorlu model için beklenen gecikme şimdi çift ve üç motorlu Cybertrucklar içinde geçerli oldu.

Tesla Cybertruck Yollara Geç mi Çıkacak?

Aracın sipariş sayfasında yapılan güncelleme ile sayfanın altında bulunan uyarı metni “2022 yılı yaklaştığında konfigrasyonunuzu tamamlayabileceksiniz.” şeklinde güncellendi. Sessiz sedasız yapılan bu değişiklik ile Tesla, Cybertruck için seri üretim tarihinin 2022 olduğunu öğrenmiş olduk.

Tesla Cybertruck 2022 de seri üretime geçecek.

Elon Musk, Ocak ayında yaptığı açıklamada “2021′ de sadece birkaç teslimat olacağını ve seri üretiminin 2022 için planlandığını söylemişti.” Ayrıca 2021 hedefinin gerçekçi olmayabileceğini de ima etmişti. Tesla, Temmuz ayındaki üç aylık raporunda 2021 iddiasına sadık kalırken, Cybertrucklar için mühendislik tasarımlarının yeni bittiğini bildirmişti. Temmuz ayında yapılan bu duyuruyu dikkate aldığımızda geliştirmeleri tamamlamak ve ilk kamyonları üreterek sahiplerine göndermek için Teslanın sadece bir kaç ayın kaldığını görüyoruz.

GMC tarafından üretilen Hummer EV ve yaşanılan gecikmelere rağmen Rivian markası R1T modelini Eylül ayında piyasaya sürecek. Ford‘un F-150 Lightning modeli ise 2022 Baharında piyasaya sürülecek. Tesla böylece Cybertruck ile rakiplerine karşı ilk hamle şansını kaybedecek.

Tesla Cybertruck Yollara Geç mi Çıkacak?

Tüm bunları göz önünde bulundururken Tesla’ nın 1 milyondan fazla Cybertruck ön siparişini unutmamak gerekiyor. Böylesine büyük bir potansiyel ile rakiplerinden ne kadar geç çıksa da pazarda gücü elinde tutacağı aşikar.

Sizlerin bu konuda ne düşündüğünüzü merak ediyoruz. Aşağıda bulunan yorum kısmından düşüncelerinizi bize gönderebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek güncel haberlerimizi anında okuyabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir