Samsung TV’lere Google Stadia ve Nvidia GeForce Now Desteği Geliyor
  1. Anasayfa
  2. Genel

Samsung TV’lere Google Stadia ve Nvidia GeForce Now Desteği Geliyor

Samsung, CES 2022 etkinliğinde yeni teknolojilerini tanıtmaya devam ediyor. NFT görüntüleme teknolojileri, radyo dalgasıyla çalışan uzaktan kumandalar ve benzer birçok özellik dahil olmak üzere şirket yeni bir akıllı TV serisini de ortaya çıkarıyor. Samsung tarafından, firmanın yeni seri televizyonlarına; video oyun severleri heyecanlandıran bulut sistemi geliyor. Bu yeni seriler şimdilik yalnızca Xbox, PlayStation veya PC’niz yerine buluttan üçlü video oyunları oynamanıza izin veren ilk set olarak görünüyor.

Ekim ayında sinyaller veren Samsung, 2022 üretimi modellerinin Nvidia GeForce Now, Google Stadia ve Utomik bulut oyun hizmetine yeni bir “Samsung Oyun Merkezi”nin bir parçası olacağını ve ek hizmetlere genişletmeyi planladığı bir kullanıcı arayüzü sunacağını doğruladı.

Ayrıca Samsung Oyun Merkezi de sadece bulut oyunları için değil. İlginç bir şekilde şirket, HDMI bağlantılı video oyun konsollarınızın da bir parçası olacağını söylüyor. Öte yandan bu olay, lansman sırasında desteklenen hem PlayStation hem de Xbox denetleyicileri ile ayrı denetleyicileri korumak veya ileri geri eşleştirmek yerine bulut oyunlarını ve konsol oyunlarını aynı denetleyiciyle oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca şirket, TV’nizin ana ekranında küratörlüğünde oyun önerileri oluşturacak “AI Oyun teknolojisi” vaat ediyor.

Samsung TV

2022 Nesil Samsung TV ve CloudGame İlişkileri

TV üreticilerinin uzun zamandan sonra bulut oyunlarını tekrar kucakladığını görmek ilginç. LG ve Samsung, 2012’de Gaikai ve Onlive‘dan oyun yayınlama hakları için yarışırken, bazı Samsung TV’ler 2015-2017 yılları arasında Sony’nin PlayStation Now’ını sunuyordu.

Yeni seri Samsung TV cihazlarda bulut oyunları için en iyi görüntü ve ses kalitesini sunup sunmayacağı henüz belli değil, çünkü şirket GeForce Now veya Google Stadia‘nın 4K akış sunup sunmayacağını söylemedi. Samsung Gaming Ürün Direktörü Mike Lucero yaptığı açıklamada, ”Platformumuza en iyi hizmet düzeylerini getirmek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz” dedi. “Lansmana yaklaştıkça detayları açıklayacağız.” diye de ekledi.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir