1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Samsung, ilk Galaxy Fold modeli için Android güncellemelerini sonlandırıyor

Samsung, ilk Galaxy Fold modeli için Android güncellemelerini sonlandırıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ilk Galaxy Fold modeli için Android güncellemelerini sonlandıracağını bildiriyor.

Samsung, katlanabilir akıllı telefon modelini piyasaya süren ilk markalardan biriydi. Sadece üç yıl önce ilk Galaxy Fold duyurulmuştu ve şimdi de Android güncellemeleri açısından cihaz ömrünün sonuna gelmiş görünüyor.

Farkında olmayanlar için Galaxy Fold, nihai olarak piyasaya sürülmeden önce birçok gecikmeyle karşılaştı ve 2019’da kutusundan Android 9 Pie ile çıktı. Ancak o zamandan beri, Güney Koreli teknoloji devi çeşitli güncellemeler sundu ve şirketin ilk katlanabilir cihazı artık Android 12 işletim sistemi ile çalışıyor. Ancak Samsung, Galaxy Fold için büyük bir işletim sistemi güncellemesi sunmayacağından yolun sonu gibi görünüyor. Bu, cihazın Android 13 OS tabanlı One UI 5.0 güncellemesini almayacağı anlamına geliyor.

samsung galaxy fold

Başka bir deyişle, şirketin Android 12’den sonra herhangi bir güncelleme almayan tek katlanabilir akıllı telefonu olduğu anlamına da geliyor.

Samsung, genellikle bir yıl daha güvenlik yamalarıyla birlikte üç yıllık işletim sistemi güncellemeleri sunuyor. Ancak Galaxy Fold üç yıllık güncelleme döngüsünün sonuna ulaştığından, artık büyük yükseltmeler için uygun olmayacak. Bu arada, 2021 ve 2022 tarihli Glaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip telefon modelleri, gelecek yıl Android 14 güncellemesi için uygun olmaya devam edecek.

Bunun, bu cihaz için tüm yazılım güncellemelerinin sonu anlamına gelmediğini unutmayın. Güvenlik güncellemeleri ve yamaları için hala en az bir yıl var. Android 13 henüz kullanıma sunulduğunda, Android 12 hiçbir şekilde modası geçmiş değil, bu nedenle mevcut Galaxy Fold kullanıcılarının katlanabilir telefonlarının aniden modası geçmesi konusunda endişelenmelerine de gerek yok.

https://paylaskazan.teknosa.com/teknosa-396FJMZ28H buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir