ORTAMDA KONUŞULACAK FİLMLER
  1. Anasayfa
  2. Dizi - Film

ORTAMDA KONUŞULACAK FİLMLER

Bazı filmler vardır ki ortamda konuştukça dikkatler üzerinize çekilir. Bu filmlerden birkaçı, sırasız bir şekilde işte aşağıda!

  • Pawn Sacrifice (Şah Mat)
ortamda konuşulacak filmler

Gerçek bir hikayeye dayanan ”Pawn Sacrifice” Türkçesiyle ”Şah Mat”; Edward Zwick’in yönettiği, Amerikan Bobby Fischer ile Rus Boris Spassky arasındaki nam salmış satranç maçını anlatan film. Sadece satrançseverlerin, tarihseverlerin değil hikayesiyle birçok kişinin ilgisini çekiyor. Zaten 1972 dünya satranç şampiyonası finali sıradan bir satranç maçı olmadığı gibi, soğuk savaşın iki büyüğü ABD ve SSCB arasındaki rekabetin yansıması.

  • Atonement (Kefaret)
ortamda konuşulacak filmler

13 yaşındaki kız çocuğunun ağzından çıkan ve iftiraya dönüşen suçlamasının sonuçlarının anlatıldığı Ian McEwan’ın romanından esinlenerek çekilen Joe Wright filmi. Filme besteleriyle insanı bambaşka hislerle kaplayan Dairo Marianelli eşlik ediyor. Dönem filmi etiketiyle de izleyebileceğiniz bu filmin sonu herkesi büyülüyor.

  • Black Swan (Siyah Kuğu)
ortamda konuşulacak filmler

İzleyenleri paranoyasına çeken, defalarca izlemeyi düşündüren film birçok kişiyi etkileme potansiyelinde. Başrol Natalie Portman, bu film için iki yıl boyunca bale dersleri almış. Hırsı dibine kadar hissedebileceğiniz bu eserde karakterlerin büründükleri duyguları da derinden hissedebiliyorsunuz.

  • Good Will Hunting (Can Dostum)
ortamda konuşulacak filmler

Senaryosunu Matt Damon ve Ben Affleck’in yazdığı, başrollerinde Robin Williams ile birlikte oynadıkları Oscar ödüllü bu film, her izlediğinizde sizde farklı duygular oluşturacak yapıya sahip. Replikleriyle sizleri içine çekip düşünmenizi sağlıyor. Sıcak ve hayat konulu bir film istiyorsanız bir şans verin, pişman olmazsınız.

  • Prisoners (Tutsak)
ortamda konuşulacak filmler

Kızı kaybolan bir babanın iç dünyasına girebileceğiniz o film, Türkçesiyle tutsak. Oyunculuklarıyla filmin en başından beri hikayeyi kopmadan izleyebileceğiniz, çoğu zaman gerileceğiniz, ters köşe en iyi filmlerden bir tanesi. Eğer David Fincher’ı biliyorsanız zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

  • Goodfellas (Sıkı Dostlar)
ortamda konuşulacak filmler

1990 yılında çekilen, Martin Scorsese’nin yönettiği, Nicholas Pileggi’nin Wiseguy adlı kitabından uyarlanmış, Henry Hill adında bir gangsterin gerçek hikâyesini anlatan filmdir. Hatta film sayesinde Joe Pesci Oscar ödülü de kazandı. Etme-bulma dünyasını en iyi ve akıcı şekilde anlatıp sizi içine çekiyor. The Godfather ile sürekli karşılaştırılan bu filme bir de siz bakın, neden bu kadar övüldüğünü göreceksiniz.

  • Django Unchained (Zincirsiz)

 Tarantino’nun en iyi eserlerinden biri olduğu düşünülen Türkçesiyle zincirsiz filmi, western sevmeyen insanlara bile western tarzını sevdiriyor! Soundtracklerini loopa alıp saadet dolu saatler geçirmenizi sağlıyor. Filmin içinde de birçok duyguyu yaşamınızı sağlandığı için daha fazla konuşmuyor, izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

**Yıllar öncesinde şarkısıyla keşfettiğim bu filmin, şarkısını önermesem olmaz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HAFTA SONU KİTABINI OKUYUP İZLEYEBİLECEĞİNİZ FİLMLER

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir