LG Ultrafine OLED Pro Monitörler
  1. Anasayfa
  2. Genel

LG Ultrafine OLED Pro Monitörler

LG Electronics (LG), 2022 LG UltraFine OLED Pro monitörlerinin (32BP95E, 27BP95E modelleri) duyurusu ile profesyonel düzeyde ekran çözümleri için bir kez daha yüksek standartlar belirliyor. OLED’in kendinden aydınlatmalı piksellerinin avantajlarını masaüstüne sunan monitörler, profesyonel görsel efekt sanatçılarının, video editörlerinin ve diğer yaratıcı endüstri rol modellerinin talep ettiği doğru renk üretimini ve üstün HDR ve SDR performansını sağlıyor.

LG’nin en yeni 32 ve 27 inç OLED Pro modellerinin, 1.000.000:1 kontrast oranına ve DCI-P3 renk alanının yüzde 99’una sahip 4K UHD çözünürlüklü (3.840 x 2.160) ekranları, onları en ayrıntılı dijital projeler için bile uygun hale getiriyor. Her iki yeni ekran da etkileyici renk doğruluğu ve kontrast için bağımsız piksel kontrolü sunuyor ve OLED ekranlar arkadan aydınlatma gerektirmediğinden, bu UltraFine monitörlerde birçok LCD ekranda yaygın olan dikkat dağıtıcı hale etkisi veya dalgalanma bulunmuyor.

LG Ultrafine OLED Pro Monitörler

Monitörlerin üretkenlik için en uygun koşullarda canlı renkler göstermesini sağlamak amacıyla, her iki OLED Pro monitör de çıkarılabilir, kendi kendini kalibre eden sensörler ve monitör kapakları ile birlikte geliyor. Kalibrasyon sensörü, ücretsiz olarak indirilebilen LG Calibration Studio yazılımıyla birlikte kullanıldığında, kullanıcı tarafından önceden belirlenen zamanlarda ekrandan yayılan ışığı ölçüyor ve yüksek derecede renk doğruluğu ve tutarlılığı sağlamak için gerekli ayarlamaları otomatik olarak yapıyor. Daha da fazla renk ve görüntü doğruluğu için, dış ışık kaynaklarından gelen rahatsız edici yansımaları ve parlamayı önlemek için başlık takılabiliyor.

UltraFine OLED Pro cihazlarının her ikisi de ince, zarif form faktörleri sunuyor ve farklı odalara ve masalara kolayca taşınması için oldukça hafifler. Birlikte verilen stand, basit bir tek tıklama mekanizmasıyla ekranın arkasına güvenli bir şekilde takılıyor ve stabilite veya stilden ödün vermeden yükseklik, döndürme ve eğme için ayarlanabilirlik sunuyor. 

LG Ultrafine OLED Pro Monitörler

LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve İş Çözümleri Şirketi, BT İş Birimi Başkanı Seo Young-jae şunları söylüyor; “Yaratıcı profesyoneller düşünülerek tasarlanan yeni UltraFine OLED Pro monitörlerimiz, kendinden aydınlatmalı çarpıcı görüntü kalitesi ve güvenilir kalibrasyon ile saf görsel hassasiyet sunuyor. İnanılmaz doğruluk, geniş renk gamı ve hem HDR hem de SDR içeriğini aslına uygun şekilde yeniden üretme yeteneği, bu birinci sınıf görüntüleme çözümlerini film ve dijital medya endüstrilerinde çalışan profesyonel kullanıcılar için ideal hale getiriyor.”

Yeni LG UltraFine OLED Pro monitörler, önümüzdeki aydan itibaren dünya çapındaki önemli pazarlarda satışa sunulacak.

Özellikler:

  32BP95E27BP95E
EkranEkranOLEDOLED
Boyut31.5-inç27-inç
Çözünürlür4K UHD (3840 x 2160)4K UHD (3840 x 2160)
Renk Gamı (Typ.)DCI-P3 yüzde 99
 Adobe RGB  yüzde 99 
DCI-P3 yüzde 99
 Adobe RGB yüzde 99 
Kontrast Oranı1,000,000:11,000,000:1
HDROLED Pixel Dimming HDROLED Pixel Dimming HDR
DisplayHDR 400 Gerçek SiyahDisplayHDR 400 Gerçek Siyah
Tepki Süresi1ms1ms
KalibrasyonKendinden KalibrasyonEvet, LG Calibration Studio ileEvet, LG Calibration Studio ile
H/W KalibrasyonEvetEvet
AksesuarlarKendinden Kalibrasyon SensörüEvetEvet
Monitor BaşlığıEvetEvet
BağlantıArayüz90W Güç Dağıtımlı USB-C USB x1 Yukarı Akış x3 Akış aşağı HDMI Ekran Bağlantı Noktası x290W Güç Dağıtımlı USB-C USB x1 Yukarı Akış x3 Akış aşağı HDMI Ekran Bağlantı Noktası x2
LG Ultrafine OLED Pro Monitörler

LG Tiiun, Ev İçerisinde Sebze Yetiştirmenizi Sağlıyor

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir