Kardeş Ülke İle Teknoloji Koridoru Kuruluyor!
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Kardeş Ülke İle Teknoloji Koridoru Kuruluyor!

Türkiye’ye sivil teknolojiler alanında çağ atlatacak teknoloji koridoru, iki kardeş ülkeden dört şehre yayılıyor. Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla hayata geçirilen Bilişim Vadisi, Kocaeli’den İstanbul’a, oradan İzmir ve Bakü’ye ulaşıyor.

Bilişim Vadisi İzmir, Bilişim Vadisi İstanbul ve Bilişim Vadisi Bakü’nün resmi açılışları için İzmir’de tören düzenlenecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun birlikte gerçekleştireceği açılışlarla Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon üssü olan Bilişim Vadisi, global bir teknoloji koridoru haline gelecek.

Kardeş Ülke İle Teknoloji Koridoru Kuruluyor!

RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ

2 Mayıs saat 11:00’de Bilişim Vadisi İzmir kampüsünde düzenlenecek açılış programında Bakanlar Varank ve Kasapoğlu’nun yanı sıra Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İbrahimcioğlu ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran da birer konuşma yapacak.

Törende Bilişim Vadisi Tanıtım Filmi ve Mega Teknoloji Koridoru Açılış Filmi gösterimleri de yapılacak. Açılış konuşmalarının sonrasında bakanlar ve beraberindeki heyet, Bilişim Vadisi İzmir Kuluçka Merkezini ziyaret edecek.

LOKASYON DEĞİL FİKİR

Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İbrahimcioğlu, Türkiye’nin savunma sanayisinde kaydettiği başarıyı sivil teknolojilere aktarılmasında önemli bir rol oynadıkların kaydederek, “Bilişim Vadisi bir lokasyon değildir, aslında bir fikirdir ve lokasyonları vardır. Kocaeli’de, İstanbul’da, İzmir’de, Bakü’de başka bir zaman başka bir ülke veya şehirde de olabilir” dedi.

Kardeş Ülke İle Teknoloji Koridoru Kuruluyor!

MARKAMIZA DEĞER KATACAK

Bilişim Vadisi İstanbul’da faaliyetlerin başladığını, İzmir ve Bakü’de ise firmaların başvurularını aldıklarını anlatan Genel Müdür İbrahimcioğlu, “2 Mayıs’ta bu üç teknoloji ve inovasyon üssünün resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Bilişim Vadisi markasına değer katacak bu açılışlarla vadimizi uluslararası arenada da daha bilinir ve görünür hale getireceğiz” diye konuştu.

SİVİL TEKNOLOJİLER ODAKTA

Bilişim Vadisi, Türkiye’nin savunma sanayinde kaydettiği başarının sivil teknolojilere aktarılması amacıyla Kocaeli’de kuruldu. Türkiye’nin Otomobili Togg’a da ev sahipliği yapan Bilişim Vadisi; Kuluçka İşletme Merkezi, Dijital Oyun ve Animasyon Kümelenme Merkezi, Türkiye Açık Kaynak Platformu, Hızlandırma Programları ve 42 Yazılım Okulları’yla teknoloji ve inovasyon ekosisteminde adını sıkça duyurdu.

Kardeş Ülke İle Teknoloji Koridoru Kuruluyor!

JEOTEKNOLOJİK AVANTAJLAR

İstanbul, İzmir ve Bakü kampüsleriyle Türkiye’nin mevcut jeopolitik avantajlarını jeoteknolojik olarak da güçlendirmeyi hedefleyen Bilişim Vadisi, üniversitelerle geliştirdiği projeler, güçlü markalarla sürdürdükleri iş birlikleri ve girişimcilere sağladığı avantajlar ile dikkatleri çekiyor. Bilişim Vadisi’nin Kocaeli ve İstanbul kampüsleri, toplamda 475 firmayı bünyesinde barındırıyor. 314 projenin tamamlandığı, 530 projenin sürdüğü iki kampüste yaklaşık 6 bin kişi çalışıyor.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir