1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

İPhone’da Alarm Sesini Değiştirme

İPhone’da Alarm Sesini Değiştirme

Günümüzde giderek daha fazla insan gerçek bir fiziksel saat yerine cep telefonlarındaki çalar saat uygulamasına güveniyor, çünkü cep telefonunda alarmı ayarlamak ve değiştirmek daha kolay ve alarm saati işlevi bize çeşitli alarm zil sesleri seçenekleri sunabilir. Apple, İPhone’da ve iPad’i kullanıcılarının seçim yapabileceği düzinelerce alarm sesi ile önceden yükledi, bu nedenle alarm sesinizden sıkıldıysanız ve yenisini değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Alarm Ayarlama

 1. Saat uygulamasını açın ve Alarm sekmesine dokunun.
 2. Ekle düğmesine İPhone'da Alarm Sesini Değiştirme dokunun.
 3. Alarm saatini ayarlayın. Aşağıdaki seçeneklerden birini de tercih edebilirsiniz:
  • Yinele: Yinelenen alarm kurmak için dokunun.
  • Etiket: Alarmınızı adlandırmak için dokunun.
  • Ses: Alarm sesini seçmek için dokunun.
  • Erteleme: Alarm çalarken Ertele seçeneğini görmek için açın.
 4. Kaydet’e dokunun.
İPhone'da Alarm Sesini Değiştirme
İPhone’da Alarm Sesini Değiştirme

Apple, iPhone’unuzda seçebileceğiniz farklı stillerle birçok alarm sesi oluşturmuştur. Alarm sesini değiştirmek için, aşağıdaki kılavuzda kolayca yapabilirsiniz:

 1. Saat uygulamasını başlatın ve “Alarm” seçeneğine tıklayın.
 2. “Düzenle” ye dokunun ve alarm sesini değiştirmek istediğiniz tam alarmı seçin
 3. Seçilen alarmın altında “Tekrarla”, “Etiket”, “Ses” ve “Erteleme” seçeneklerini bulacaksınız. “Ses” seçeneğine tıklayın, ardından istediğiniz sesi seçebilirsiniz. Her bir sesi tek tek dokunarak dinleyebilir ve hangisini yeni alarm zil sesi olarak ayarlamak istediğinize karar verebilirsiniz. İstediğiniz sesi seçtikten sonra, Son ekrana geri dön’ü tıklayın ve Kaydet’i tıklayın, böylece tercih ettiğiniz alarm tonu yeni alarm sesiniz olarak ayarlanacaktır.

İPhone’da Alarm Zil Sesi Nasıl Özelleştirilir

Ayrıca, alarm sesini iTunes mağazasından veya iTunes arşivinizden satın aldığınız şarkılarla değiştirmenize de izin verilir.

 1. Saat uygulaması> Alarm> Düzenle’ye gidin ve bir alarm seçin ve Ses menüsüne gidin.
 2. Listenin en üstüne gidin, “” düğmesine dokunun ve çok çeşitli seçeneklerden zil sesleri satın alabileceğiniz iTunes mağazasına yönlendirileceksiniz. Veya daha önce müzik satın aldıysanız ancak mevcut iPhone’unuza indirilmemişse, “Satın Alınan Tüm Tonları İndir” e tıklayın, Apple iTunes hesabınızı kontrol edecek ve satın aldığınız tonları sizin için indirecektir.
 3. Alarm zil sesi olarak kullanmak için iTunes arşivinizden bir şarkı da seçebilirsiniz. ŞARKILAR altında, “Bir parça seç” i tıklayın, bu sizi iTunes arşivinize götürür. Alarm sesi olarak kullanmak istediğiniz şarkıyı seçin. İstediğiniz sesi seçtikten sonra, Son ekrana geri dön’ü tıklayın ve Kaydet’i tıklayın, böylece tercih ettiğiniz alarm tonu yeni alarm sesiniz olarak ayarlanacaktır.
İPhone'da Alarm Sesini Değiştirme
İPhone’da Alarm Sesini Değiştirme

Kötü haber şu ki, 12.7 ve sonraki sürümlere sahip iTunes, Tonlar sekmesini artık görüntülemiyor, bu nedenle iOS 12 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’da alarm zil sesi yapmak için iTunes tonları ekleyemezsiniz. Bu durumda, alarm zil sesini profesyonel bir üçüncü taraf uygulamasıyla özelleştirmeniz daha iyi olur.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

1.000 TL altı en iyi akıllı saatler

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir