iPhone İçin “Apple Ring” Çıkabilir!
  1. Anasayfa
  2. Genel

iPhone İçin “Apple Ring” Çıkabilir!

Apple kullanıcılarını hayatını kolaylaştıran ve insan sağlığını da dikkate alan Apple Watch, 2015 yılında piyasaya çıkmış idi. Şimdilerde ise Apple, Watch serisi yerine Ring serisini piyasaya sunabilir.

Apple’ın üzerinde çalıştığı söylenen ve şirketin Amerikan Patent Bürosu’na yaptığı başvuru, iPhone‘u dokunmadan kontrol edebilecek bir yüzüğü iddia ediyor.

apple ring

Apple yeni ürününü önümüzdeki dönemlerde piyasaya sunabilir. Ayrıca şirketin Amerikan Patent Bürosu‘na yaptığı son başvurunun içeriğinde, yüzük olarak tabir edilebilen ve parmağa takılarak çalıştırılan küçük bir cihazın detayları da gözlerden kaçmıyor.

Cihaz İçeriği De Belli Oluyor!

Yapılan patent başvurusunun içeriğine bakıldığı zaman; akıllı yüzük bir işlemci, kablosuz bağlantı için bir modül ve ayrıca mikrofon içeriyor. Ayrıca cihazın üzerinde, hareketleri kayıt etmek için sensörler ve navigasyon için bir mekanizma da bulunuyor. Minimal bir dokunmatik yüzeyin yer aldığını da başvurusu yapılan patentte görüyoruz. Şirketin planlarına göre bu akıllı yüzük tek başına kullanılmayacak. Cihaz Apple Watch serisinin yerine getirilecek ve iPhone ve iPad gibi cihazlardaki bazı işlevleri yerine getirmek için kullanılacak.

apple ring

Ekstra olarak akıllı yüzüğün bildirimlere de hızlı şekilde yanıt vermek için kullanılabileceği de ifade ediliyor. Bir bilgi olarak da -Apple başta olmak üzere- teknoloji şirketlerinin  çoğu yüzlerce patent başvurusunda bulunup, bunların çoğunu hayata geçirmiyor. Zira Apple’ın bu akıllı yüzüğünün de piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Bu tür haberlerden daha hızlı haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir