Windows 11 Görev Yöneticisi Yeni Özellikler Alıyor
  1. Anasayfa
  2. Genel

Windows 11 Görev Yöneticisi Yeni Özellikler Alıyor

Microsoft, Windows 11’deki Görev Yöneticisini elden geçirmeye hazırlanıyor. İşletim sisteminin geri kalanı gibi, Görev Yöneticisi de Microsoft’un yeni Akıcı Tasarım diliyle eşleşen yeni bir tasarıma kavuşuyor. Görünüşe göre Microsoft, yeni tasarımı son Windows 11 derlemelerinin derinliklerine sakladı, ancak daha önce Windows 11’i bir telefonda çalıştıran mühendislik öğrencisi Gustave Monce, devam eden çalışmayı ortaya çıkardı ve bu hafta Discord’da paylaştı.

Yeni Görev Yöneticisini Windows 11’in en son önizleme yapılarında etkinleştirmek mümkündür, ancak Microsoft yeniden tasarımı resmi olarak açıklamamıştır. Monce, “Bu, yeni yapıda gizli bir özellik. Her şey bozuk ama.” Bu yeni tasarım için açıkça ilk günler, ancak şimdiden Windows 11’deki büyük tasarım değişikliklerine (yuvarlak köşeler, pastel tonlar ve sadeleştirmeye odaklanma) yakından uyan bir karanlık mod ve arayüz içeriyor.

Windows 11 Görev Yöneticisi Yeni Özellikler Alıyor
Microsoft, Windows 11’deki Görev Yöneticisini elden geçirmeye hazırlanıyor.

Mevcut Görev Yöneticisi’ndeki sekmeler, uygulamanın çeşitli bölümleri arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir kenar çubuğuyla değiştirildi. Görev Yöneticisi, Windows’un orijinal olarak Windows NT 4.0 ile piyasaya sürülen büyük bir eski parçasıdır. Windows 8’de son elden geçirildikten sonra yaklaşık 10 yıldır önemli bir değişiklik olmadı.

Microsoft, Windows’un eski bölümlerinin çoğunu kademeli olarak yeniden tasarlıyor. Şu anda yeni bir Media Player uygulaması test ediliyor ve karanlık mod desteğiyle yeniden tasarlanmış bir Not Defteri uygulamasına da sahip olacak.

Kaynak: THE VERGE

Instagram Remix Özelliğini Tüm Videolar İçin Kullanıma Açıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir