GTA 6’nın İlk Kadın Oynanabilir Karaktere Sahip Olacağı ve Zamanla Yeni Şehirler Ekleneceği Bildirildi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

GTA 6’nın İlk Kadın Oynanabilir Karaktere Sahip Olacağı ve Zamanla Yeni Şehirler Ekleneceği Bildirildi

Oyun görünüşe göre Bonnie & Clyde'dan etkilenen iki oynanabilir ipucuna sahip olacak.

Grand Theft Auto 6’nın kampanyasında ilk kez oynanabilir bir kadın karaktere yer vereceği bildiriliyor. Rockstar, görünüşe göre oyunu tek bir şehirle başlatmayı planlıyor, ancak zaman içinde güncellemeler yoluyla daha fazla konum eklemeyi planlıyor.

Bloomberg’in Rockstar’la ilgili bir raporunun parçası olarak, stüdyoya yakın kaynaklar Latina olacak yeni kadın karakterden bahsetti. Karakterin, gerçek hayattaki suçlular Bonnie & Clyde’dan etkilenen bir hikayede bir çift banka soyguncusunun parçası olacağı bildiriliyor.

Kadın kahramanlar daha önce sadece GTA Online’da özel karakterler olarak mevcuttu, asla oyunun tek oyunculu kampanyalarında yoktu. Rockstar’ın kurucu ortağı Dan Houser (o zamandan beri şirketten ayrıldı) daha önce şirketin 2013 yılına kadar bir kadın başrol düşündüğünü belirtmişti. [Güncelleme: İlk Grand Theft Auto oyunu, kadın karakterlerin yer aldığı ilk Grand Theft Auto oyunu – bu, ilk kez olacak. bugün bildiğimiz şekliyle 3D GTA serisi]

Raporda ayrıca GTA 6’nın lansman versiyonunun kurgulanmış Miami ve çevre bölgelerle (muhtemelen Vice City için bir dönüş) başlayacağı, ancak “düzenli olarak yeni görevler ve şehirler” ile güncelleneceği belirtiliyor. Bu lansman sürümü, görünüşe göre, daha önce herhangi bir GTA oyunundan daha fazla iç mekan içeriyor.

Rapora göre, Kuzey ve Güney Amerika’ya dayanan devasa bölgeleri dahil etme orijinal planı nedeniyle oyunun kod adı Project Americas – kısmen çalışanlar için sıkıntıyı azaltmak için rafa kaldırılan bir plan. Kaynaklar, oyundaki geliştiricilerin, takımdaki çok sayıda değişiklik ve üretimdeki darboğazlar nedeniyle Nisan 2023 ile Mart 2024 arasında bir lansman için tahminler konusunda şüpheci olduğunu söylüyor. Hatta bazı geliştiricilerin son zamanlarda oyunda ilerleme olmaması nedeniyle oyundan çıktığı bile söyleniyor. Ekipteki geliştiricilerin, oyunun en az iki yıl uzakta olmasını beklediği ve dahili olarak kesin bir çıkış tarihi belirlenmediğini söylediği bildiriliyor.

GTA 6'nın İlk Kadın Oynanabilir Karaktere Sahip Olacağı ve Zamanla Yeni Şehirler Ekleneceği Bildirildi

Bununla birlikte, raporun çoğu, daha kapsayıcı bir ofis kültürü, sıkıntıyı azaltmaya odaklanma, kötü niyetli yöneticilerin görevden alınması, müteahhitlerin tam zamanlı çalışanlara dönüştürülmesi ve çalışma koşullarını iyileştirmek için yeniden yapılanma dahil olmak üzere son yıllarda Rockstar’daki ilerici değişikliklere odaklanıyor. . Sonuç olarak şirkette moralin daha yüksek olduğu söyleniyor ve bir kaynak Rockstar’ın “gerçek bir şirkete dönüştürülmüş bir erkek kulübü” olduğunu söyledi.

Rapor ayrıca anlatı açısından da şirkette daha ilerici bir zihniyete işaret ediyor. Bloomberg, Cops ‘n’ Crooks adlı bir modun, George Floyd’un 2020 polis tarafından öldürülmesinin ardından serbest bırakılmadan önce rafa kaldırıldığını ve o zamandan beri serbest bırakılmasının düşünülmediğini söylüyor. Şirket ayrıca, GTA’da marjinal gruplara ‘zımbalayan’ daha az şaka yapmaya odaklanıyor.

Yıllarca süren söylentilerden sonra, GTA 6 nihayet bu yıl onaylandı, ancak daha resmi haberler, sahibi Take-Two talep ettiğinde değil, yalnızca Rockstar hazır olduğunda yayınlanacak. Rockstar’ın yakın zamanda Red Dead Redemption ve GTA 4’ün remaster’larını rafa kaldırarak daha fazla geliştiriciyi GTA 6’ya taşıdığı söyleniyor.

Netflix, en pahalı filmini seri haline getiriyor

Yazar Hakkında

Çevirmen

Yorum Yap