Google, Uzun Süre kullanılmayan Gmail Hesaplarını Siliyor!
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google, Uzun Süre kullanılmayan Gmail Hesaplarını Siliyor!

Google, ücretsiz e-posta hizmeti sağladığı milyonlarca kullanıcısına yönelik yeni kararlar alarak bunları yürürlüğe koydu. Şirket, birçok farklı hizmet sunmanın yanı sıra depolama hizmeti de sağlıyor. Ancak ücretsiz olması, sürekli yeni hesapların açılmasına neden oluyor.

Gündemi sarsan bu başlık, birçok Gmail hesabının kapatılma konusunda tartışma yaratmış durumda. Peki, bu karar neden alındı ve hesaplar neden kapatılacak konuyla ilgili daha detaylı bilgiye yazımızda ulaşabilirsiniz.

Hesaplar Ne Zaman Silinmeye Başlayacak?

google

Binlerce insanın merak ettiği ve açıp kapadığı sayısını dahi unuttuğu Gmail hesapları, kapatılmaya başlanacak. Google‘ın açıklamasına göre, kullanılmayan Gmail hesaplarının kapatılma tarihi 1 Aralık olarak belirlendi. Bu karar, 2023 Aralık ayında yürürlüğe girecek ve Google, kullanılmayan hesapları “2 yıl boyunca girilmeyen hesaplar” olarak tanımlıyor.

Google Neden Hesapları Kapatma Kararı Aldı?

google

Bu kararın en büyük nedenlerinden biri, kullanıcıların şifrelerini unutması veya farklı hizmetler için oluşturulan geçici mail adreslerinin çoğalmasıdır. Bu durum, yıllarca kullanılmayan milyonlarca mail hesabının bulunduğu tespitine yol açtı.

Kullanıcıları endişelendiren bir diğer konu, kapatılan mail hesaplarındaki kişisel bilgilerin ne olacağıdır. Google, bu hesapların kapatılmasıyla fotoğraf, video ve belgelerin kalıcı olarak silineceğini belirtiyor. Ayrıca silinen hesapların tekrar geri alınamayacağı belirtildi. Bu uygulama kullanıcı hesaplarının bağlı olduğu servislerin çalınmasının önüne geçilmesi için uygulanacak. 

Google, 2024’te Gmail Temel HTML Görünümünü Kullanımdan Kaldırıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir