Ekran Alıntısı Alternatifi FlameShot Özellikleri Nelerdir?
  1. Anasayfa
  2. Rehber

Ekran Alıntısı Alternatifi FlameShot Özellikleri Nelerdir?

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri bugün sizler için her bilgisayarda olması gereken güzel bir alternatif ekran alıntısı aracını inceliyoruz. Bildiğiniz gibi ekran alıntısı araçlarında düzenleyici seçenekleri oldukça önemli özellikle İçerik Üretici kişiler için çok hassas bir konu bizde Windows ve diğer işletim sistemlerinde ki gömülü ekran alıntısı araçları haricinde kullanabileceğiniz en güzel alernatifler’den birisini sizler için inceledik.

Ekran Alıntısı Alternatifi FlameShot Özellikleri Nelerdir?

FlameShot, size zaman kazandırmak için birçok yerleşik özelliğe sahip ekran görüntüleri almak için ücretsiz ve açık kaynaklı, platformlar arası bir araçtır. FlameShot benzer birçok uygulamaya göre özellikleri ve kullanım rahatlığı ile de ön plana çıkıyor. Son derece özelleştirme seçeneklerine sahip olan FlameShot Arayüz rengini, düğme seçimini, klavye kısayollarını, görüntülerin nasıl kaydedildiğini ve daha fazlasını FlameShot’ın erişilebilir yapılandırma iletişim kutusuyla özelleştirilebilir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Bir ok işareti eklemeyi, metni vurgulamayı, bir bölümü bulanıklaştırmayı, bir alanı bulanıklaştırma veya pikselleştirme, bir metin eklemeyi, bir şeyler çizmeyi, dikdörtgen ve dairesel şekilli bir kenarlık eklemeyi, artan bir sayaç numarası eklemeyi ve düz bir renk kutusu eklemeyi seçebilirsiniz. FlameShot’ın yerleşik düzenleme araçlarıyla çok rahat bir şekilde istediğiniz gibi ekran görüntüleri alabilecek, ve düzenleme yapabileceksiniz.

Sezgisel, Basit ve Hızlı.

FlameShot’ı kullanmak için birçok kısayol ve görev eklentileri ile zamanınızı hızlandıra bilirsiniz, başlatmak, seçim kutusunu yakalamak istediğiniz alanı kapsayacak şekilde sürüklemek, ekranda gerektiği gibi açıklamalar yapmak ve çekimi bilgisayarınıza kaydetmek hepsi çok basit ve anlaşılır bir arayüzle sizleri karşılıyor olacak.

Ekran Alıntısı Alternatifi FlameShot Özellikleri Nelerdir?

Çevrimiçi Platformlar ve Bulut Yedekleme.

FlameShot, kullanıcıların başkalarıyla kolayca paylaşmak için ekran görüntülerini doğrudan buluta yüklemelerine olanak tanır. Resminizi tek bir tıklama ile doğrudan Imgur’a yükleyebilir ve URL’yi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Üstelik hizmet bedeli ve abonelik gerektirmeksizin kullanılabilir.

Komut Satırı Ara Birimi Kullanımı CLI FlameShot’da Mevcut.

FlameShot, bir komut satırı arabirimi aracılığıyla GUI’yi başlatmadan terminalde kullanabileceğiniz çeşitli komutlara sahiptir. Komut satırı arabirimi, FlameShot’ı komut dosyası olarak yazmanıza ve onu anahtar bağlantıların konusu olarak kullanmanıza olanak tanır. Böylece Linux, Unix ve diğer benzeri sistemlerin üzerinde zaman kazanırsınız. Özellikle Programlama ve Yazılım sektöründe bir hayli aranan bu özellik FlameShot ile elinizin altında olacak. FlameShot ekibi kullanıcıları için komut satırı kullanımı kaynak kodlarını da yayınlamış durumda.

Ekran Alıntısı Alternatifi FlameShot Özellikleri Nelerdir?

FlameShot Özgür olarak geliştirilmektedir. FlameShot için fikirleri olan ve hayata geçirebilecek kişiler GitHub bağlantısı üzerinden geliştirmelere katkıda bulunablir.

FlameShot Kod Ödülleri Sistemi.

Tüm bunlar, Flameshot projesine finansal olarak katkıda bulunmak istiyorsanız, sorunlara ve hatalara yönelik yada özellik istekleri için talepte bulunabilmek adına, Rysolv’u kullanımı öneriyor. Bu şekilde paranız ve katkınız doğrudan Flameshot’ı uygun gördüğünüz şekilde geliştirmeye gider, böylelikle size ve diğer kullanıcılara anında fayda sağlar. Bu aynı zamanda istediğiniz özelliklerin uygulanmasını veya canınızı sıkan hataları düzeltmenin iyi bir yoludur. Bu yaklaşımın güzel yanı, birden fazla kişinin aynı soruna ödül koyabilmesi’dir. bu da sorunun Rysolv.com’da kayıtlı geliştiriciler’den biri tarafından ele alınma şansını artıracaktır. Hem bulan hemde düzelten’in kazandığı güzel bir sistemi kuran FlameShot tamamen kullanıcı odaklı ve fikir birikimi ile hareket ediyor.

FlameShot; En İyi Bağış Senin Zamanın Olur!

FlameShot maddi destek ve talep sisteminin yanında kullanıcılarına En iyi bağış sizlerin zamanıdır. Şeklinde bir slogan ile FlameShot geliştiricisi olmaya davet ediyor, ayrıca bu amaçla hem reklam ve duyuru sistemi konusunda FlameShot için paylaşımda bulunmayı ve tavsiye sistemini de oluşturan FlameShot bu özgür düşüncesi ile de bir hayli ilgi odağı olmuş durumda.

Bizimle Çalışın Bize Yardımcı Olun 6 Temel İlkemiz.

  1. Başkalarına FlameShot’dan bahset.
  2. Belgeleri ve web sitesini iyileştirmemize yardımcı olun.
  3. Özellikle temiz bir sanal makinede, doğrulanmamış hata raporlarını yeniden oluşturmaya çalışarak bize yardımcı olun.
  4. Yazılım, web sitesi ve hatta sosyal medyamız için grafik tasarım yapmak.
  5. C++ biliyorsanız hataları ele almamıza yardımcı olun.
  6. Flameshot’ı daha iyi hale getirmek için yeni fikirler önerin.

Son yıllarda kullandığım en güzel ekran alıntı araçlarından birisi şüphesiz FlameShot oldu, geliştirme ekibine destek olmayı da tercih ettim ve en zevkli takım çalışmasını belkide FlameShot ekibi ile yaşadım özgürce kullanmak ve FlameShot’a sahip olmak için tıklayın.

2022 yılında son İçerik çalışmamı bitirirken tüm Tech Dergi Takipçilerine 2023 yılında mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yıl diliyorum. Yeni yılda çalışma arkadaşlarım ve ben burada sizler için güncel Teknoloji haberlerini takip ediyor, ve sizlere aktarıyor olacağız takipte kalın.

Ekran Alıntısı Alternatifi FlameShot Özellikleri Nelerdir?

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Brave Browser Yeni Nesil İnternet Tarayıcınız İle Tanışın

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir