Dünyanın En Değerli Markası Huawei
  1. Anasayfa
  2. Genel

Dünyanın En Değerli Markası Huawei

HUAWEI, Brand Finance tarafından dünyanın en değerli 10 markasından biri seçildi

Dünyanın En Değerli Markası Huawei

Kısa süre önce yayınlanan Brand Finance Global 500 2020 raporu yayınlandı. Huawei, listedeki yıllık yüzde 4,5 artışla 65,084 milyar dolarlık marka değerine sahip üçüncü çinli marka oldu. Brand Finance yayınladığı raporda, “Telekom endüstrisi için bir sonraki büyük fırsat olan 5G alanında rekabet etmek. Huawei’nin geleneksel olarak Batı tedarikçileri tarafından kapsanan pazarlara girmesinin ardından şiddetlenerek devam ediyor. Tartışmalarına rağmen Çinli dev net bir ilerleme kaydediyor ve 65,1 milyar dolarlık bir marka değeriyle, ilk defa dünyanın ilk 10 en değerli markası arasında yer alıyor” yorumuna yer verdi.

Teknoloji sektörü en değerli sektör olarak en fazla dikkati üzerinde toplamaya devam ediyor. En değerli 500 markanın 46’sı, yani yüzde 14’ü teknoloji sektöründen geliyor. Birlikte toplam 986,5 milyar ABD doları marka değerine sahip şirketler arasından Huawei, en değerli 10 marka arasında yer alan tek Çinli teknoloji markası oldu.

Huawei’nin marka değeri büyümesi, rekabetçi ürünler geliştirmesi ve tüketici deneyimini sürekli iyileştirmek için bağlılıkla çalışmasından kaynaklanıyor.

Huawei, 2019’da 240 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı yapacağını ve dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumunu koruyacağını öngördü. Şirket, HUAWEI Mate Serisi ve HUAWEI P Serisi amiral gemisi cihazlarının 44 milyondan fazla birim satışını yaptı ve yıllık yüzde 50 artış kaydetti. Teknolojik atılımları nedeniyle kritik ve popüler beğeni toplayan Huawei’nin 5G akıllı telefonları, Aralık 2019 itibariyle 6,9 milyon adet sevkiyat kaydetti.

Dünyanın En Değerli Markası Huawei

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz

Haberlerimizi ve diğer tüm gelişmeleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden okuyabilirsiniz.

Teknoloji ve spor meraklısı bir türk genci..

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir