1. Anasayfa
  2. Genel

DLSS Teknolojisine Rakip Olan AMD RSR Tüm oyunlarda çalışacak

DLSS Teknolojisine Rakip Olan AMD RSR Tüm oyunlarda çalışacak

Donanım sektöründe adını duyurmuş ve son birkaç yıldır da büyük işlere imza atan AMD firması, şimdilerde ise grafik arabirim sistemlerini geliştiriyor. Firmanın oyun sektöründe büyük yeniliklere kapı açtığı FSR teknolojisi tabanlı Radeon Super Resolution (AMD RSR) yakında geliyor.

NVIDIA cephesinin; görüntü kaybı olmadan, oyunlarda yüksek FPS alınmasını sağlayan DLSS teknolojisine rakip olarak çıkan AMD FSR, büyük bir yenilikle geliyor. Belli bir donanıma bağlı kalmadan kullanılabilecek olan bu teknoloji aynı zamanda bütün oyunlarla da entegre olarak çalışacak.

AMD RSR Radeon

AMD RSR, kullanıcılara ne fayda sağlayacak?

Herhangi bir ekstra donanım ürününe ihtiyacı bulunmayan RSR teknolojisi, FSR 1.0 tabanlı bir algoritmik yazılım ile çalışıyor. Radeon sürücü yazılımları üzerinden etkinleştirebileceğiniz bu özellik tam ekran modunu destekleyen bütün oyunlarda çalışacak. Bu özellik sayesinde oyun şirketlerinin geliştirici güncelleme desteğine ihtiyaç duymaya gerek yok. Çünkü Radeon Super Resolution sayesinde yeni ölçeklendirme teknolojisi, sürücü üzerinden bağımsız şekilde çalışacak ve kullanıcıların FPS değerlerini yüksek oranlarda değiştirecek.

Bahsedilen AMD RSR teknolojisinin 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. RDNA 1 ve RDNA 2 donanımlarını da destekleyen yeni ölçeklendirme teknolojisinin, NVIDIA cephesindeki Nvidia Image Scaling (NIS) teknolojisine rakip olması bekleniyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir