DASK, “Şu Ana Kadar” Kaç TL Tazminat Ödediğini Açıkladı
  1. Anasayfa
  2. Genel

DASK, “Şu Ana Kadar” Kaç TL Tazminat Ödediğini Açıkladı

DASK, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından şu ana kadar ne kadar TL tazminat ödediğini açıkladı.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş ve çevresindeki 11 ilde meydana gelen deprem sonrası açıklamalarda bulundu. DASK, aynı zamanda deprem sonrası kaç adet hasar tespit bildirimi yapıldığını da açıkladı.

221 bin 663 hasar ihbarı alındı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu, 6 Şubat tarihi sonrasında 221 bin 663 hasar ihbarı alındığını açıkladı. İnceleme sonucunda ise 519 milyon 177 bin TL tazminat ödemesi yapıldı.

DASK, “Şu Ana Kadar” Kaç TL Tazminat Ödediğini Açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, depremin gerçekleştiği andan beri hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. 19 Şubat tarihinde yapılan açıklamaya göre 830 bin 783 binadaki 3 milyon 273 bin 605 bağımsız birim için hasar tespit çalışması yapıldı. DASK’ın açıklamasında ise bu rakam 221 bin 663 oldu.

DASK, “Şu Ana Kadar” Kaç TL Tazminat Ödediğini Açıkladı

DASK sigortası yasalara göre zorunlu bir uygulama. DASK sigortası olmadan elektrik, su veya doğalgaz aboneliği açtırılmıyor. Ancak bazı kişiler de ev satın aldığında veya kiraya verdiğinde ilk yıl için bu sigortayı yaptırıyor ve sonrasında yenileme yapmıyor. Açıklamadaki farkın nedeni ise DASK sigortasını yaptıran ve yenileyenlerin sayısının az olmasından kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir