Baby Yoda ile Parlayan The Mandalorian İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. Genel

Baby Yoda ile Parlayan The Mandalorian İncelemesi

Baby Yoda ile Parlayan The Mandalorian İncelemesi

12 Kasım’da Disney+ platformunda çıkan yeni Star Wars dizisi karakterleri ve kalitesi ile büyük gündem yarattı. Benim gibi Star Wars serisine aşırı hakim olmasa da diziyi merak edip izleyen kişiler bile memnun ayrılıyorlar.Özellikle hemen hemen herkesin bildiği Star Wars karakteri olan Yoda’nın bebeklik hali sosyal medyada çok ilgi gördü. İşte The Mandalorian hikayesi;

baby yoda

Kullanıcıların birçok defa paylaşmaları ile yayılan baby yoda birçok ülkede fenomen ve aynı zamanda dizinin reklamını yapan karakter oldu. Birçok kişi sırf onun tatlılığı için diziyi izlemeye başladı.

Dizide başrol olan karakter kısaca Mando dedikleri, Mandalorianlar tarafından yıllar önce ailesinin ölümünden sonra kimsesiz kalması nedeniyle kurtarılan ve onlar gibi yetişen bir insan. Mandalorianlar maskelerini asla çıkarmayan, kurallarına bağlı bir topluluktur. Kurallar gereği bir Mandalorian‘ın yüzünü hiçbir canlı görmemelidir. Bu yüzden maskelerini asla çıkarmazlar.

the mandalorian mando

Kimdir Bu Mandalorian?

Ana karakter Mando ödül avcısı (kiralık katil) olarak para kazanmaktadır. Mandalorianlar’dan aldığı mükemmel eğitimler sayesinde çok iyi bir savaşçı olmuştur. Bir gün yine kendisine iş veren kişiden önemli bir iş alır. İşin çok ağır olmasından dolayı birçok kişi tarafından denenip başarısız olunmuştur. İş vereni Mando’ya bir alet verir ve bu aletin gösterdiği kişiyi bulup getirmesini ister. Ve macera böyle başlar…

the mandalorian

Görevde Baby Yoda ile ilk defa tanışan Mando yaşanacaklardan habersiz görevini tamamlamak üzere yola koyulur…

  1. Sezonu 8 bölüm ile tamamlanan ve her cuma yayına giren The Mandalorian izleyenleri gelecek sezon için çok bekleteceği öğrenildi. Yaratıcısı Jon Favreau tarafından 2. sezonunun 2020 yılının sonbaharında çıkacağını attığı bir tweet ile sevenlerine müjdeledi.

Atılan bu tweet bizleri üzmüş olsa da beklemede kalacağız. Diziyi hala izlemeyenler için uzun bir fırsat yaratılmış durumda. Umarım zamanınızı ayırır ve 8 bölümlük bu kaliteli yapıtı izlersiniz. Süresi klasik 40 dakikayı bulan, sizi sıkmayan uzunlukta. Umarım diziyi biraz olsun tanımanızda yardımcı olmuşumdur. İyi seyirler, iyi eğlenceler sevgili okurlar!

Haberlerimizi ve diğer tüm gelişmeleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden okuyabilirsiniz.

Teknoloji ve spor meraklısı bir türk genci..

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir